Anasayfa Haberler En Son Haberler 2018’e Dek Ekranlara Dönmeyecek 6 Dizi

2018’e Dek Ekranlara Dönmeyecek 6 Dizi

0 1017

Şu sıralar oldukça popüler olan 6 dizi, maalesef 2017 yılında ekranlarda olmayacaklar. Bu durum oldukça sıra dışı… Çoğunlukla diziler, ölmemek için ilerlemeye devam etmek zorunda olan köpekbalıkları gibidir, üzerilerindeki ilgiyi kaybetmemek adına her yıl yeni içerikle izleyici karşısına çıkarlar. Ayrıca kanallar da güvenilir şovların bu sürekliliğini severler. Ancak aşağıda sıralayacağımız 6 dizi için 2018 yılına dek yeni bir bölüm daha izleyemeyeceğiz, hepsinin sebepleri de birbirinden farklı…

  • Atlanta (FX)

Büyük beğeni alan yeni drama Atlanta, hem büyük bir reyting başarısı kazandı, hem de geçtiğimiz hafta En İyi Dizi ve En İyi Erkek Oyuncu (Donald Glover) dallarında 2 adet Altın Küre’yi evine götürdü. Ancak bir bakıma Atlanta kendi başarısının kurbanı oldu diyebiliriz. Dizinin başlamasının hemen ardından, Danny Glover bu ay çekimleri başlanacak olan Han Solo (Star Wars) filminde Lando Calrissian rolünü kaptı. Normalde dizi oyuncuları, dizi prodüksiyon takvimini etkileyebilecek herhangi bir sözleşme yapamazlar. Ancak Danny Glover’ın bir Star Wars filminde yer alması, hem kendi kariyeri hem de dizisi Atlanta için büyük bir fırsat. Bu yüzden de FX kanalı Glover’a bu konuda anlayış göstermiştir diye düşünüyoruz.

  • Westworld (HBO)

Altın Küre Ödülleri’nden eli boş dönse de, geride bıraktığımız yılın en ses getiren yapımlarından biri hiç şüphesiz Westworld idi. İlk sezonuna bile uzun bir süre sonra kavuştuğumuz bu dizinin 2018’e kalması aslında bizler için çok da sürpriz olmadı. Dizideki özel efektler için harcanan yoğun çalışmanın yanı sıra dizinin yaratıcıları Jonathan Nolan ve Lisa Joy çekimlere başlamadan önce 10 bölümü de yazmak istiyorlar. Senaryo-çekim-kurgu sürecini de düşünecek olursak ikinci sezona ancak 2018’de kavuşacağız.

  • American Crime Story (FX)

İlk sezonunda son yüzyılın en meşhur cinayet davalarından O.J. Simpson davasını konu alan, hem Emmy hem de Altın Küre Ödülleri’nde adından bahsettiren American Crime Story serisi de 2018’de karşımıza çıkacak yapımlar arasında. İkinci sezonunda Amerika’nın en yıkıcı kasırgalarından Katrina’yı konu alacak olan seri, yazarların hikayeyi oluşturmaları için zaman aşımına uğradı. Ayrıca Ryan Murphy‘nin yeni serisi Feud: Bette and Joan‘un Mart 2017’de FX‘de başlaması da bu kararı tetikledi diyebiliriz. Fakat takipçiler için güzel bir haber vermek gerekirse, 2018’de iki tane American Crime Story serisi izleyecek olmamız. Katrina‘nın yayınlanmasından altı ay sonra, ünlü modacı Gianni Versace’nin cinayetini konu alan serinin üçüncü sezonu izleyiciyle buluşacak.

  • Daredevil, Luke Cage ve Jessica Jones (Netflix)

Bu yıl Daredevil, Luke Cage ve Jessica Jones‘u sadece The Defenders‘da göreceğiz, çünkü üç Marvel kahramanının kendi dizileri ne yazık ki 2017’de yok. Gerçi bu durum yine de sizleri çok etkilemesin, çünkü The Defenders’ın bir başka kahramanı olan Iron Fist ve Daredevil’in spin-off’u olarak hayata geçen The Punisher serileri, kesin yayın tarihleri henüz belli olmasa da, 2017’de Netflix’de olacaklar.

Bu diziler arasında, hangisini 2018’e dek beklemek sizi daha çok üzüyor? Yorumlarınızı bekliyoruz 😉

Dikkat: Bu yazı buradan çevrilmiştir.

BENZER KONULAR