Anasayfa Haberler 75. Altın Küre (Golden Globe) Kazananları Belli Oldu!

75. Altın Küre (Golden Globe) Kazananları Belli Oldu!

0 83

75. Altın Küre Ödül Töreni dün gece Beverly Hills’de gerçekleştirildi. Ünlü Amerikalı komedyen Seth Meyers’ın sunuculuğu üstlendiği gecede sinema alanında öne çıkan film Three Billboards Outside Ebbing, Missouri olurken; gecenin en dikkat çeken dizileri ise Big Little Lies, The Marvelous Mrs. Maisel ile The Handmaid’s Tale oldu. 

Sinema ve televizyon alanında tüm kazananların listesi ise şu şekilde:

En İyi Film (Drama)
“Call Me by Your Name”
“Dunkirk”
“The Post”
“The Shape of Water”
* “Three Billboards Outside Ebbing, Missouri”

En İyi Film (Komedi & Müzikal)
“The Disaster Artist”
“Get Out”
“The Greatest Showman”
“I, Tonya”
* “Lady Bird”

En İyi Erkek Oyuncu (Film – Drama)
Timothée Chalamet, “Call Me by Your Name”
Daniel Day-Lewis, “Phantom Thread”
Tom Hanks, “The Post”
* Gary Oldman, “Darkest Hour”
Denzel Washington, “Roman J. Israel, Esq.”

En İyi Kadın Oyuncu (Film – Drama)
Jessica Chastain, “Molly’s Game”
Sally Hawkins, “The Shape of Water”
* Frances McDormand, “Three Billboards Outside Ebbing, Missouri”
Meryl Streep, “The Post”
Michelle Williams, “All the Money in the World”

En İyi Erkek Oyuncu (Film – Komedi & Müzikal)
Steve Carell, “Battle of the Sexes”
Ansel Elgort, “Baby Driver”
* James Franco, “The Disaster Artist”
Hugh Jackman, “The Greatest Showman”
Daniel Kaluuya, “Get Out”

En İyi Kadın Oyuncu (Film – Komedi & Müzikal) 
Judi Dench, “Victoria & Abdul”
Helen Mirren, “The Leisure Seeker”
Margot Robbie, “I, Tonya”
* Saoirse Ronan, “Lady Bird”
Emma Stone, “Battle of the Sexes”

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu (Film)
Willem Dafoe, “The Florida Project”
Armie Hammer, “Call Me by Your Name”
Richard Jenkins, “The Shape of Water”
Christopher Plummer, “All the Money in the World”
* Sam Rockwell, “Three Billboards Outside Ebbing, Missouri”

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu (Film)
Mary J. Blige, “Mudbound”
Hong Chau, “Downsizing”
* Allison Janney, “I, Tonya”
Laurie Metcalf, “Lady Bird”
Octavia Spencer, “The Shape of Water”

En İyi Animasyon Filmi
“The Boss Baby”
“The Breadwinner”
* “Coco”
“Ferdinand”
“Loving Vincent”

En İyi Yönetmen (Film)
* Guillermo del Toro, “The Shape of Water”
Martin McDonagh, “Three Billboards Outside Ebbing, Missouri”
Christopher Nolan, “Dunkirk”
Ridley Scott, “All The Money in the World”
Steven Spielberg, “The Post”

En İyi Senaryo (Film)
Guillermo Del Toro, Vanessa Taylor, “The Shape of Water”
Greta Gerwig, “Lady Bird”
Liz Hannah, Josh Singer, “The Post”
* Martin McDonagh, “Three Billboards Outside Ebbing, Missouri”
Aaron Sorkin, “Molly’s Game”

En İyi Müzik (Film)
“Three Billboards Outside Ebbing, Missouri”
* “The Shape of Water”
“Phantom Thread”
“The Post”
“Dunkirk”

En İyi Orijinal Şarkı (Film)
“Home,” Ferdinand
“Mighty River,” Mudbound
“Remember Me,” Coco
“The Star,” The Star
* “This Is Me,” The Greatest Showman

Yabancı Dilde En İyi Film
“A Fantastic Woman”
“First They Killed My Father”
“In the Fade”
“Loveless”
“The Square”

En İyi Dizi (Drama)
“The Crown”
“Game of Thrones”
* “The Handmaid’s Tale”
“Stranger Things”
“This is Us”

En İyi Dizi (Komedi)
“Black-ish”
* “The Marvelous Mrs. Maisel”
“Master of None”
“SMILF”
“Will & Grace”

En İyi Erkek Oyuncu (Dizi – Drama)
Jason Bateman, “Ozark”
* Sterling K. Brown, “This is Us”
Freddie Highmore, “The Good Doctor”
Bob Odenkirk, “Better Call Saul”
Liev Schreiber, “Ray Donovan”

En İyi Kadın Oyuncu (Dizi – Drama)
Caitriona Balfe, “Outlander”
Claire Foy, “The Crown”
Maggie Gyllenhaal, “The Deuce”
Katherine Langford, “13 Reasons Why”
* Elisabeth Moss, “The Handmaid’s Tale”

En İyi Erkek Oyuncu (Dizi – Müzikal & Komedi) 
Anthony Anderson, “Black-ish”
* Aziz Ansari, “Master of None”
Kevin Bacon, “I Love Dick”
William H. Macy, “Shameless”
Eric McCormack, “Will and Grace”

En İyi Kadın Oyuncu (Dizi – Müzikal & Komedi) 
Pamela Adlon, “Better Things”
Alison Brie, “Glow”
* Rachel Brosnahan, “The Marvelous Mrs. Maisel”
Issa Rae, “Insecure”
Frankie Shaw, “SMILF”

En İyi Dizi (Mini Dizi & TV Filmi)
* “Big Little Lies”
“Fargo”
“Feud: Bette and Joan”
“The Sinner”
“Top of the Lake: China Girl”

En İyi Erkek Oyuncu (Mini Dizi & TV Filmi)
Robert De Niro, “The Wizard of Lies”
Jude Law, “The Young Pope”
Kyle MacLachlan, “Twin Peaks”
* Ewan McGregor, “Fargo”
Geoffrey Rush, “Genius”

En İyi Kadın Oyuncu (Mini Dizi & TV Filmi)
Jessica Biel, “The Sinner”
* Nicole Kidman, “Big Little Lies”
Jessica Lange, “Feud: Bette and Joan”
Susan Sarandon, “Feud: Bette and Joan”
Reese Witherspoon, “Big Little Lies”

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu (Mini Dizi & TV Filmi)
David Harbour, “Stranger Things”
Alfred Molina, “Feud”
Christian Slater, “Mr. Robot”
* Alexander Skarsgard, “Big Little Lies”
David Thewlis, “Fargo”

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu (Mini Dizi & TV Filmi)
* Laura Dern, “Big Little Lies”
Ann Dowd, “The Handmaid’s Tale”
Chrissy Metz, “This is Us”
Michelle Pfeiffer, “The Wizard of Lies”
Shailene Woodley, “Big Little Lies”