Anasayfa Dizi Detay Aidan Turner – Vampir, Cüce ve Kurtadam

Aidan Turner – Vampir, Cüce ve Kurtadam

2 3762
John Mitchell (Aidan Turner) - Being Human UK

İtiraf etmeliyim, bazen bazı karakterlere feci şekilde kafayı taktığım oluyor :/

Son zamanlardaki favorim ise Aidan Turner. Kendisi 83 doğumlu, İrlandalı bir aktör. Biz onu Being Human UK’de vampir John Mitchell olarak tanıdık. Asıl çıkışını da bu dizi ile yaptı zaten.

Dante Gabriel Rossetti

2009 yılında 6 bölümlük BBC 2 dizisinde başrol oynamış. Desperate Romantics isimli bu dizi İngiliz sanat dünyasından ” Pre-raphaelite Kardeşliği”nin icraatlerini ve aşklarını konu alıyor.  Aidan, bu kardeşliğin lideri olan  Dante Gabriel Rosetti rolünde. (Aidan Turner sayesinde yeni keşfettiğim bu diziyi hemen izledim ve oldukça beğendim. Türkiye’de pek bilinmiyor olması garip, şuradan tanıtım yazısını okuyabilirsiniz)

Dwarf Kili

Bunlarında öncesinde uzun soluklu İngiliz dizisi The Clinic de 18 bölüm rol almış; The Tudorsta da bir bölüm konuk oyuncu olarak bulunmuş. (İki tane de bahsetmeye değmeyecek filmi mevcut)

Being Human UK‘da 3 sezon boy gösteren karizmatik vampir John Mitchell, oldukça iyi bir sebeple diziden ayrıldı;Peter Jackson’ın The Hobbit filminde Cüce Kili rolünü oynamak için. The Hobbit: An Unexpected Journey de izlediğimiz Aidan Turner’ı serinin diğer iki filmi The Hobbit: The Desolation of Smaug ve The Hobbit: There and Back Again‘de de izleyeceğiz. The Hobbit’te diğer cücelerin aksine (Thorin hariç elbette) ok atabiliyor olmasının da katkısıyla biraz daha ön planda olan bir karakter olmuş Kili, Aidan Turner’da rolünün hakkını vermiş.

Sakal Durumları 🙂

Aidan Turner’ın son film projesi ise The Mortal Instruments: City of Bones. The Mortal Instrument 6 adet fantastik kurgu kitabından oluşan bir seri; City of Bones ise bu türlü çeşit doğa üstü varlığı barındıran serinin ilk kitabı. Turner bu filmde Luke Garroway isimli bir kurtadamı canlandıracak. Serinin Harry Potter ile Twilight arasında bir yerde bulunduğunu söyleyelim ayrıca kadroda Aidan Turner haricinde başka şahane isimler de bulunuyor; Lena Headey (Game of Thrones), Jonathan Rhys Meyers (The Tudors), Jamie Campbell Bower (Camelot), Kevin Durand (Lost), Jared Harris (Mad Men, Fringe) ve Robert Sheehan (Misfits).

Her oyuncuya vampiri, cüceyi ve kurtadamı canlandırabileceği bir kariyer nasip olmaz 🙂 Ben kendisini vampir Mitchell olarak tanıyıp sevmiş olsam da kariyeri güzel şekilde ilerliyor. Umarım hem TV’de hem beyazperde de daha çok çıkar karşımıza.

BENZER KONULAR