Anasayfa Haberler American Gods’ın Yayın Tarihi Belli Oldu!

American Gods’ın Yayın Tarihi Belli Oldu!

Tartışmasız en sevdiğim yazar olan Neil Gaiman‘ın, en başarılı eserlerinden biri olan American Gods‘ın TV dizisi olarak uyarlandığı müjdesini neredeyse 2 yıl önce vermiştik. Heyecanlandıran kadro haberlerinin ardından STARZ kanalı sonunda dizinin başlangıç tarihini açıkladı!

American Gods, 30 Nisan Pazar akşamı STARZ ekranlarında başlayacak. Dizinin başlangıç tarihiyle birlikte, kablolu kanal ayrıca alttaki posteri de paylaştı.

2001 yılında yayınlanan ve ülkemizde de “Amerikan Tanrıları“ adıyla bulabileceğiniz kitaptan uyarlanan dizi, Shadow Moon isimli eski bir suçlunun “Mr Wednesday” isimli tuhaf bir adamdan gelen iş teklifini kabul etmesiyle birlikte kendini içinde bulduğu eski ve yeni tanrılar arasındaki inanılmaz savaşın hikayesini anlatıyor. Modern fantastik kurgu alanında bir baş yapıt niteliğinde olan ve bugüne dek 30’dan fazla dile çevrilmiş bu roman Neil Gaiman‘a Hugo, Nebula ve Bram Stoker Awards ödüllerinde “En İyi Roman” ödülünü getirmiştir.

Shadow Moon’u The 100 dizisinden hatırlayabileceğiniz Ricky Whittle‘ın canlandırdığı dizide, Mr. Wednesday’i ise emektar oyuncu Ian McShane canlandıracak. Kadroda yer alan diğer isimler ise şu şekilde: Gillian Anderson (The X-Files), Pablo Schreiber (Orange Is the New Black), Cloris Leachman (Raising Hope), komedyen Dane Cook, Orlando Jones (Sleepy Hollow), Emily Browning (Sucker Punch), Jeremy Davies (Lost) ve Kristin Chenoweth (Pushing Daisies).

Dizinin yayınlanan ilk kısa tanıtım filmini de altta izleyebilirsiniz.

2017’nin Merakla Beklenen 17 Dizisi” yazımızda da yer alan American Gods için, siz de bizler kadar heyecanlı mısınız?

Dizi-Mania'nın kurucusu ve baş editörü. Whedonsever. Dizi izler, eleştirir. Spor yapar. Kitap okur. Korean Wave takipçisi. Neil Gaiman rocks ✌️

BENZER KONULAR