Anasayfa Haberler En Son Haberler BBC’den BTS Belgeseli Geliyor!

BBC’den BTS Belgeseli Geliyor!

BTS‘in şu sıralar sadece Amerika’da gündemi meşgul ettiğini düşünüyorsanız, son haberleri pek yakından takip edememiş olmalısınız. Geçtiğimiz hafta sonu sosyal medya platformları BBC’nin bir BTS belgeseli üzerinde çalıştığına dair dedikodular ile çalkalanmıştı. Ve en nihayetinde BBC Radio 1, gerçekten bir BTS belgeseli üzerinde çalıştıklarını doğruladı.

BBC Radio 1, kendi Twitter hesabı üzerinden yayınladığı alttaki tweet ile BTS hayranlarının içine su serpti. Tweete göre BBC Radio 1 çalışanlarından Adele Roberts, bir süredir Seul’de BTS’in de yer aldığı bir K-Pop belgeseli üzerinde çalışıyor.

BBC için çekilen belgeselin yapımcısı Abi Payet ‘in alttaki tweetine göre ise bu belgeselin 2 versiyonu olacak, birisi BTS’in de yer aldığı bir K-Pop belgeseli, diğeri ise sadece BTS hakkında hazırlanmış olacak.

Hayranların böyle bir belgesel çekildiğine dair ilk haberi, Nick Rotherham’ın altta paylaştığı tweeti sonucu olmuştu. Gazetecinin paylaştığı videoda, kendisi ve 3 diğer kişinin BTS’in son albümündeki favori şarkılardan MIC Drop’un koreografisine çalıştıkları görülüyor. Videoda koreografiyi öğretmeye çalışan kişi de BTS’in kendi kareografı Son Sung Deuk.

Şu anda henüz bu özel belgeselin ne zaman yayınlanacağı bilinmiyor ancak ARMY (BTS hayranlarının fandom ismi) şimdiden çok heyecanlı. Geçtiğimiz haftalarda BTS hem Batı’yı hem de Billboard listelerini ele geçirme anlamında pek çok başarıya imza attı. Sansasyon yaratan K-Pop grubu, geçtiğimiz Pazar akşamı American Music Awards’da sahne alarak ilk Amerika canlı sahnelerini gerçekleştirmiş oldular. Grup, DNA şarkılarının performansı ile sosyal medyada olay yarattıkları gibi, Jimmy Kimmel Live, The Late Late Show with James Corden ve  The Ellen DeGeneres Show gibi çok önemli TV programlarına da katıldılar.

Evet, özellikle tüm dünyadan olan hayranları ile iletişimleri açısından Beatles’a benzetilen grubun Steve Aoki tarafından remikslenen şarkısı MIC Drop, listelerde rekorlar kırmaya devam ediyor. Eğer grubu daha önce dinlemediyseniz, sizi şuraya alalım:

BBC gibi köklü bir kuruluşun BTS ve K-Pop hakkında belgesel hazırlıyor olması konusunda sizin düşünceleriniz neler? Bu belgeselde mutlaka yer alması gereken konuların ne olduğunu düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz!