Anasayfa İnceleme Black Mirror 4. Sezon Fragmanı Yayınlandı!

Black Mirror 4. Sezon Fragmanı Yayınlandı!

0 503

Bilim kurgu dizilerinin en heyecan verici, en şaşırtıcı ve en karanlık örneklerinden biri olan Black Mirror‘ın 4. sezonu için ilk fragman yayınlandı.

Bildiğiniz gibi ilk 2 sezonu İngiliz kanalı Channel 4’da yayınlanan dizi, 3. sezon itibariyle Netflix’e transfer olmuştu. Black Mirror 4. sezon için yayınlanan ilk fragman “Arkangel” ismini taşıyor ve dizinin aynı isimli ilk bölümünden görüntüleri içeriyor. Bu bölüm, Oscar ödüllü oyuncu Jodie Foster tarafından yönetildi ve başrolünde de Rosemarie DeWitt yer alıyor.

Yaklaşık bir dakikalık fragmanda, bir kız çocuk ile annesini görüyoruz. Çocuk parkta oynarken bir an ortadan kaybolunca anne ciddi bir korku yaşıyor ve sonrasında buna benzer bir olayın yaşanmaması için annenin çocuğunun bir “işlem”den geçmesine karar verdiğini görüyoruz. Bizler Black Mirror izleyicileri olarak; “İyi ebeveynlik” denilen şeyin tamamen “kontrol” ile sağlanabileceğini öneren bu evrende, doktorların “tamamen güvenli” dedikleri bu teknolojin, sanıldığı kadar güvenli olmadığını tahmin edebilecek kadar deneyimliyiz.

“İyi ebeveynlik” konusuna ailelerin biraz ipin ucunu kaçırdığı günümüzde, Black Mirror şu kısacık fragman ile bile gerçekten tüylerimizi diken diken etmeyi başarmış bulunuyor.

Black Mirror 4. sezon bölüm isimleri sırasıyla; Arkangel, USS Callister, Crocodile, Hang the DJ, Metalhead, Black Museum olarak açıklandı.

Black Mirror 4. sezon; 2018 yılında Netflix’te yayınlanacak. Kesin tarihi bilmesek de, yeni sezonu büyük bir heyecanla bekliyoruz.