Anasayfa Haberler En Son Haberler Black Mirror Serisi Kitap Uyarlaması Oluyor

Black Mirror Serisi Kitap Uyarlaması Oluyor

0 442

Son zamanların en heyecan verici (ve bir o kadar vurucu) bilim kurgu işlerinden olan Black Mirror serisi, bu sefer kitap severlerle buluşmak için hazırlanıyor.

Geçtiğimiz hafta Entertainment Weekly‘de yer alan habere göre Penguin Random House, Black Mirror’dan esinlenerek oluşturulan 3 kitaplık bir seri yayınlayacak. Kitapların gelecek yıl başında yayınlanmaya başlaması bekleniyor.

Aynı dizide olduğu gibi 3 kitaplık serinin her biri orta uzunluktaki birbirinden bağımsız hikayelerden oluşacak ve farklı yazarlar tarafından ele alınacak; kitapların son editi ise Black Mirror dizisinin yaratıcısı Charlie Booker tarafından yapılacak. Henüz yazarların kim olacağı ise açıklanmadı.

6 bölüm ve bir Christmas Özel Bölümü’nden oluşan ilk 2 sezonunu İngiliz kanallarında izlediğimiz Black Mirror daha sonra Netflix’e transfer olmuş ve 6 bölümlük 3. sezon 21 Ekim 2016’da yayınlanmıştı. Black Mirror 4. sezon ise bu yıl sonuna doğru yayınlanacak.

Black Mirror kitap üçlemesinin ilk kitabının ise Şubat 2018’de yayınlanması bekleniyor.

Peki siz Black Mirror kitaplarını alıp okumak ister misiniz? Daha da önemlisi, hangi yazarların yazacağı Black Mirror hikayesi sizi heyecanlandırır?