Anasayfa Haberler Bob Odenkirk Yeni AMC Dizisinin Baş Rolü Oluyor

Bob Odenkirk Yeni AMC Dizisinin Baş Rolü Oluyor

0 594

Gazeteci David Carr‘ın çok satan biyografisi The Night of the Gun, AMC ve Sony Pictures Television tarafından altı bölümlük mini seri olmaya hazırlanıyor. The Shield‘ten Shawn Ryan tarafından yazılacak dizinin baş rolünde Emmy ve Golden Globe adaylığı olan, Better Call Saul‘un Saul’u ünlü aktör Bob Odenkirk olacak.

The Night of the Gun “bir gazetecinin kariyeri boyunca önüne gelen en zor konu hakkında, ‘kendisi’ hakkında, gerçeği araştırmasının inanılmaz hikayesi” olarak tanımlanan, uyuşturucu bağımlılığından başlayan bir süreçle, Carr’ın The New York Times‘ta saygın bir köşe yazarı olmasına doğru giden yolculuğunu anlatıyor.

Carr 2015’te savaştığı akciğer kanseri sonucunda hayatını kaybetmişti.

“Bu hikayeyi hayata geçireceğim için ne kadar onur duyduğumu anlatamam. Özellikle de bunu Bob Odenkirk gibi son derece yetenekli ve yaratıcı bir partnerle yaparak” şeklinde açıklama yapan Ryan, projeden ne kadar memnun olduğunu bu sözlerle dile getirmiş oldu.

Odenkirk ise dizi ile ilgili duygularını “David’in hikayesini okudum. Kitap çıktığında konusundan dolayı çılgınca bir zevk aldım. Bu acı, uyuşturucu, gazetecilik erdemi, terkedilmiş arabalar, yalanlar ve hayatını kurtaran iki küçük kız hakkında, insana özgü şeylerle dolu bir hayatta kalma hikayesi. Shawn Ryan’da bu hikayedeki anti kahramanı keşfedecek kişi. Umarım bu işi David’in zekasının ve münakaşacı doğasının hakkını vererek yaparız. Bu iş oldukça çılgın olacak, tabi ki doğru şekilde yaparsak.” şeklinde belirtti.

Odenkirk ayrıca Ryan, Marc Provissiero, Joshua Astrachan ve yazar Eileen Myers’ın yanı sıra yürütücü yapımcı olarak da projeye katkıda bulunacak.