Anasayfa Haberler Bu Yaz Kaçırılmaması Gereken 7 Dizi

Bu Yaz Kaçırılmaması Gereken 7 Dizi

Mayıs ayında tüm sonbahar dizilerinin sezon finali yapmasıyla birlikte biz dizi severlerin büyük bir kısmı kendimizi anlamsız bir boşluğun içinde hissetmeye başlayacağız. Peki yaz aylarında takip ettiğimiz dizilerin yanı sıra bu yaz hangi yeni yapımları gözden kaçırmayalım derseniz, işte bu hazırladığımız liste tam size göre;

1. I’m Dying Up Here (4 Haziran – Showtime)

Showtime’ın yaz döneminde başlayacak bu yeni dizisi bizleri 70’lerdeki Los Angeles stand-up komedi sahnelerinde bir yolculuğa çıkaracak. William Knoedelseder’in aynı adlı kitabından uyarlanan I’m Dying Up Here, birçok başarılı komedyenin kariyerlerine başladığı bu dönemde izleyicileri güldürmenin komik ama bir o kadar da karmaşık dünyasını gözler önüne serecek.

Dave Flebotte (Boardwalk Empire, Masters of Sex) tarafından bir diziye dönüştürülen projede, başarılı komedyen ve aktör Jim Carrey uygulayıcı yapımcılar arasında yer alıyor. The Fighter filmindeki rolüyle en iyi yardımcı kadın oyuncu Oscar’ını kazanan Melissa Leo dizinin başrolünde karşımıza çıkan isim. Leo, Goldie’s komedi kulübünün kurucusu ve sahibi Goldie karakterine hayat verecek. Ari Graynor, Michael Angarano, Clark Duke, Andrew Santino, Erik Griffin, RJ Cyler ve Jake Lacy’nin yer aldığı dizide Sebastian Stan ve Alfred Molina da konuk oyuncu olarak karşımıza çıkacaklar.

2. The Mist (22 Haziran – Spike)

İşte bir Stephen King romanı daha bir televizyon serisi olarak bizi dizi severlerle buluşmaya hazırlanıyor. Efsanevi yazarın aynı adlı kitabından uyarlanan The Mist (Sis), zararsız gibi görünen bir sisin küçük bir kasabada yarattığı doğaüstü olayları konu alıyor. Bu roman 2007 yılında Frank Darabont’un yönetmenliğinde beyazperdeye uyarlanmış, filmin başrollerinde ise Thomas Jane, Marcia Gay Harden, Andre Braugher ve Laurie Holden yer almıştı.

Spike kanalı için bir diziye dönüştürülen bu proje Danimarkalı yazar Christian Torpe’un elinden çıkıyor. Esas hikayeye bağlı kalınsa da, tek bir yerde geçen 200 sayfalık romanı sürükleyici bir dizi haline dönüştürmek için bazı değişiklikler de yapılmış. Buna göre dizide başka bölgelerin liderleri de karşımıza çıkarken, her biri ansızın oluşan bu sisle ilgili farklı teoriler üretecek. Hikayelerin birleştiği noktadaysa ortaya fikir ayrılıklarının çıktığını göreceğiz.

The Mist dizisinde Person of Interest’ten Morgan Spector ve Vikings’den hatırlayacağımız Alyssa Sutherland’i evli bir çift olan Kevin ve Eve karakterlerinde izleyeceğiz. Gus Birney, Luke Cosgrove, Darren Pettie, Dan Butler, Isiah Whitlock Jr. ve Frances Conroy da dizide karşımıza çıkacak diğer isimler. Dizinin ilk sezonu 10 bölüm olarak ekrana gelecek.

3. Riviera (Haziran – Sky Atlantic)

U2 grubunun eski menajeri Paul McGuinness’in fikrinden yola çıkarak ortaya çıkan Riviera, Oscar ödüllü yazar-yönetmen Neil Jordan’ın yaratıcılığında bir mini dizi haline dönüştürüldü.

Fransız Rivierası’nın lüks ve görkemli ortamında geçen bu hikaye, milyarder eşi Constantine’i bir yat patlamasında kaybeden Georgina’nın yaşadıklarını konu alıyor. Evliliğinin ilk yılında böyle trajik bir olayı yaşayan Georgina, kocasının ölümüyle ilgili gerçeği ortaya çıkarmak ister. Fakat araştırdıkça eşinin uygunsuz işlere karıştığını ve yaşadığı bu görkemli hayatın ardında türlü sahtekarlıkların ve suçların bulunduğunu öğrenir.

10 bölümden oluşan Riviera, güçlü oyuncu kadrosuyla da dikkat çekmekte. Georgina rolüne Julia Stiles hayat verirken, milyarder eş Constantine Clios rolünde ise Anthony LaPaglia’yı göreceğiz. Georgina’nın sanat simsarı arkadaşı Robert rolünü Adrian Lester üstleniyor. Constantine’in oğulları Adam ve Christos rollerinde ise Game of Thrones’da Ramsay Bolton olarak izlediğimiz Iwan Rheon ve Dimitri Leonidas’ı izleyeceğiz. Constantine’in ilk eşi Irina’yı ise Lena Olin canlandıracak.

4. Midnight, Texas (24 Temmuz – NBC)

İtiraf etmek gerekirse 2014’ten bu yana yazın True Blood gibi bir dizinin özlemini duyuyoruz. İşte True Blood’ın ilham kaynağı olan Sookie Stackhouse kitap serisinin yazarı Charlaine Harris’in bu yeni uyarlaması sanırım bu boşluğu dolduracak gibi gözüküyor.

Charlaine Harris’in Midnight, Texas kitap üçlemesinden yola çıkılarak hayat geçirilen dizi, vampirler, cadılar, kurt adamlar ve meleklerin yer aldığı ıssız bir kasabada geçmekte. Gezgin bir medyum olan ve hayatını yollarda geçirmekten yorulan Manfred Bernardo, rahmetli büyük annesinin tavsiyesini dinleyerek Texas’ın küçük bir kasabası olan Midnight’a yerleşmeye karar verir. Manfred kısa bir sürede kasabada yaşayanlarla birçok ortak noktası olduğunu fark eder. Bu gizemli kasabada neler olup bittiğini anlamak için doğaüstü komşularıyla bağ kurması gerekecektir. Tabii komşularının arasında bir vampir, bir cadı, bir melek, gizemli bir katil, bir rehinci dükkanı sahibi ve kurt adam olması muhtemel bir rahibin olduğunu da belirtelim.

Dizinin ana karakteri Manfred Bernardo’yu The Borgias’da Cesare Borgia rolünde izlediğimiz François Arnaud canlandırıyor. Spartacus serisinin Doctore’si Peter Mensah ise vampir Lemuel rolüne hayat veriyor. Orphan Black’ten hatırlayacağımız Dylan Bruce’un yanı sıra, Parisa Fitz-Henley, Arielle Kebbel, Jason Lewis, Sarah Ramos, Yul Vazquez ve Sean Bridgers da dizide izleyeceğimiz diğer isimler.

5. The Sinner (2 Ağustos – USA)

Son yıllarda oldukça revaçta olan antoloji serilerine bir yenisi daha ekleniyor. The Sinner adını taşıyan bu yeni antoloji serisi Derek Simonds’ın (When We Rise) elinden çıkmakta. Serinin ilk sezonu ise ünlü Alman yazar Petra Hammesfahr’ın aynı adlı kitabından uyarlanıyor.

Genç bir anne olan Cora Tanner, açıklanamaz bir öfke sonrasında bir cinayet işler. Cora’nın hayatında hiç görmediği bu adamı neden öldürdüğüne dair en ufak bir fikri bile yoktur. Dedektif Harry Ambrose bu olayın nedenlerini araştırırken Cora’nın geçmişinde gizli kalmış şiddet dolu sırlara yolculuk yapacaktır.

Jessica Biel’in hem uygulayıcı yapımcı hem de başrol oyuncusu olarak yer aldığı projede dedektif Harry Ambrose rolünde Bill Pullman’ı izleyeceğiz. Girls dizisinin Charlie’si Christopher Abbott da Cora’nın (Jessica Biel) eşi Mason rolüyle karşımıza çıkacak.

6. The Defenders (18 Ağustos – Netflix)

Daredevil, Jessica Jones, Luke Cage ve Iron Fist’i bir macerada bir araya getiren The Defenders aslında biz dizi severlerin uzun zamandır beklediği yapımlardan biri. Bu dört süper kahramanız güçlerini birleştirip New York’taki suçlara karşı mücadele edecekler. Charlie Cox, Krysten Ritter, Michael Colter ve Finn Jones’un başı çektiği mini serinin kötü karakteri Alexandra’ya ise ünlü oyuncu Sigourney Weaver hayat verecek. Élodie Yung’ın (Elektra) yanı sıra Rosario Dawson, Carrie-Anne Moss, Rachael Taylor ve Scott Glenn gibi Marvel-Netflix’in dört yapımında yer alan bazı oyuncular da The Defenders’da karşımıza çıkacaklar.

7. Disjointed (25 Ağustos – Netflix)

Two and a Half Men ve The Big Bang Theory dizilerinin yaratıcıları arasında yer alan Chuck Lorre, bu defa Netflix platformu için bir komedi dizisine imza atıyor. Los Angeles’da bir tıbbi esrar dispanserinin sahibi olma hayalini gerçekleştiren Ruth Whitefeather Feldman’ın hikayesini konu alan dizide, American Horror Story serilerinin vazgeçilmez oyuncusu Kathy Bates’i başrolde izleyeceğiz. İlk sezonu 20 bölümden oluşan dizide Chris Redd, Tone Bell, Aaron Moten, Michael Trucco, Elizabeth Ho ve Dougie Baldwin de rol almakta.