Anasayfa Liste Buffy the Vampire Slayer’ın Şok Eden 10 Sahnesi

Buffy the Vampire Slayer’ın Şok Eden 10 Sahnesi

6 11258

Buffy the Vampire Slayer dizisi final yapalı neredeyse 10 yıl oluyor. Ancak Joss Whedon‘ın yarattığı “Buffyverse” günümüzde hala TV’nin tüm fantastik yapımları gibi biz izleyenleri de etkilemeye devam ediyor. Seriyi yakın zamanda tamamlamış biri olarak Buffy the Vampire Slayer ile ilgili yazacaklarıma öncelikle dizinin bizi ters köşeye yatıran -şok eden- sahneleriyle başlamak istedim.

***Bilmem özellikle belirtmeye gerek var mı ancak bu yazı tüm bölümleri izlemeyen bünyeler için spoiler niteliği taşıyor olabilir.***

İşte 7 sezonun en beklenmedik olayları;

#10 Spike’ın Buffy’e Tecavüze Yeltenmesi

BuffySixBuffy

Altıncı sezonda Spike ve Buffy arasında yer yer romantik olsa da genel olarak her manada şiddet içeren bir ilişki başladı ve bitti. Spike ruhu olmamasına rağmen Buffy’e aşık oldu; duygusal bir boşlukta olan Buffy’de bu sevgiyi kendini daha iyi hissetmek için kullandı. Sevgililik durumu yoktu elbette ortada, ilişki daha çok “fiziksel” idi. Buffy; Spike’ı kullandığını anladığı anda bu ilişkiye son verdi. Ancak Spike’ın bunu kabullenmesi çok kolay olmadı. Seeing Red bölümünde Buffyverse’de izlediğimizi bir an evvel unutmak istediğimiz “hardcore” bir olay yaşandı; Spike Buffy’e tecavüze etmeye kalkıştı. Karşısındaki kadın Buffy olmasaydı başaracaktı da. Oldukça rahatsız edici bu sahne maalesef  “şok” edici olmakla beraber dizinin en “aşırı” sahnelerinden birisi. (Faith’in Xander’a tecavüz etmeye daha sonrasında ise boğmaya çalışmasını da burada hatırlatmak isterim)