Anasayfa İnceleme Bölüm İnceleme Çilek Kokusu 20.Bölüm Özeti

Çilek Kokusu 20.Bölüm Özeti

Herkese Merhaba!

Tüm okuyucularımdan özür diliyorum. Geçtiğimiz 2 hafta ofiste o kadar yoğundum, o kadar çok mesaiye kaldım, hafta sonları da dahil o kadar çok çalıştım ki maalesef geçtiğimiz iki bölümün özetlerini oturup yazacak fırsatı bir türlü bulamadım. Bu yüzden Çilek Kokusu 20. bölümde işi biraz daha sıkı tutuyorum ve hemen özetimizi yazmaya koyuluyorum. Her ne kadar dizimiz iptal edilmiş ve önümüzde yalnızca 3 bölüm kalmış olsa da (bu konuya detaylı olarak ayrı bir yazıda değineceğim) özetini yazamadığım iki bölümü ilerleyen zamanlarda mutlaka ekleyeceğim siteye.

19. bölümün sonunda Gani Burak ve Aslı’nın sırrını öğrenmiş ve bu bilgiyi derhal Çağla ile paylaşmıştı. Tabi Çağla Aslı’nın Burak’ların evinde yaşadığını öğrendiğinde çok sinirlendi, özellikle burnunun dibindeki gerçekleri göremediği için kendine. Bu sinirle ortalığı ayağa kaldırmaya karar vermiş olsa da Gani onu daha akıllıca bir plan yapmak amacıyla sakinleştirdi. Hoş, bölüm sonunda yaptıkları plan ellerine yüzlerine bulaştı ama o kısmı biraz daha sonraya bırakalım.

64930

Aslı sonunda üniversiteye başladı. Burak ile aynı okulda olacağı ve istediği bölümü sonunda okuyabileceği için çok mutlu ve heyecanlı olan Aslı’nın hevesi maalesef kursağında kaldı. Zira Volkan ve Burak kadar, Çağla ve Gani de bu okulda okuyorlar ve Aslı’yı rahat bırakmak gibi bir niyetleri yok. Çağla her fırsatta sözlü tacizlerine devam ederken, Gani olayı biraz daha abartıp tacizi fiziksel boyuta getirdi. “Aman tadımız kaçmasın” fikriyatındaki Aslı, yaşadıklarını Burak’tan gizlemekte kararlı. Çünkü biliyor ki Burak Gani’nin yaptıklarını duysa mutlaka kavga çıkacak. Bunlar yetmezmiş gibi Aslı bir de sınıf arkadaşlarının aşağılamalarına maruz kaldı. Halbuki bizim tanıdığımız Aslı bu davranışlar altında ezilmemeli, hakkını aramalıydı; yapmadı. Bu sefer Aslı’yı koruma görevi Banu isimli yeni karakterimize düştü.

Banu, gizemli ve asi bir kızımız. Aslı ile tanıştığı aynı gün Volkan ile de arabasına izinsiz binmek suretiyle tanışmış oldu. Banu kimdir, peşindeki adamlar kimlerdir henüz bilmiyoruz. Ve korkarım Banu’yu yakından tanımak için yeterli zamanımız da olmayacak. Ancak şu anlaşılıyor ki Banu kızımız Aslı’ya arkadaş, asıl önemlisi de Volkan’a yar olmak için dahil olmuş diziye.

64936

Burak aileleri ile konuşmak için ısrarlı ama Aslı bir türlü ikna olmuyor. Bana oldukça ılımlı ve kızını çok seven bir anne gibi görünen Emel Hanım’dan Aslı neden bu denli korkuyor anlamış değilim. Aslında olayları olduğu gibi en başından detaylı olarak anlatsa, Burak ile tanıştıklarında onların evinde yaşamıyor olduklarına annesini ikna etse bence annesi çok tepki vermeyecektir. Aslı’nın ailelere söylemek konusunda cesur davranmayışı ve aşk sarhoşu çiftimizin dikkatsiz hareketleri Emel Hanım’ın oldukça şüphelenmesine sebep oldu. Zaten şu bir gerçek ki, anneler böyle şeyleri mutlaka hisseder. Keza aynı şekilde Burak annesi Selda Hanım da ciddi şüpheler içerisinde Aslı’ya karşı. Bu bölümün finali hepsini gölgede bırakıyor olsa da iki büyük olay yaşandı ailelerle ilgili olarak. Birincisi Aslı hem Burak ile telefonda konulurken yakalandı annesine, hem de annesi pastaneye gelince resmen basıldılar. (Emel Hanım da az çakal değilmiş hani.) İkincisi -ki bu daha ciddi bir sıkıntı idi- Sela Hanım Aslı’yı Burak’ın arabasına binerken gördü. Ve derhal oğlu ile bu konuda yüzleşti. Tabi Burak bu olayda hemen annesine Aslı ile birlikte olduğunu söyleyemedi ama zaten şüphelenmiş olan Selda Hanım için her şey anlam kazandı o anda. Ve Emel hanım ve Aslı’nın derhal evden taşınması gerektiğine karar verdi. (Bu bölümde olaylar ve gelişimleri oldukça iç içe geçmiş olduğundan nasıl devam etsem, nasıl toparlasam bilemez haldeyim 🙂 )