Anasayfa Haberler Comic-Con 2016: Yeni Star Trek Uyarlamasının İsmi Belli Oldu!

Comic-Con 2016: Yeni Star Trek Uyarlamasının İsmi Belli Oldu!

CBS kanalının yeni Star Trek uyarlaması oldukça etkili bir isimle geliyor!

Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen Comic-Con’da açıklama da bulunan Bryan Fuller (bilindiği üzere yeniden çevirimin önderliğini kendisi üstlenmişti) dizinin adının Star Trek: Discovery olmasına karar verildiğini açıkladı. U.S.S. Discovery (NCC-1031) isimli aracı, alttaki resimde görebilirsiniz.

star-trek-discovery-ship

CBS’nin verdiği kısa bilgiye göre, yeni Star Trek 1966’da başlayan orijinal seriden izler elbetteki taşıyacak; yeni serideki yeni karakterler, yeni hayali dünyaları ve medeniyetleri arayış ve keşif içerisinde olacaklar.

İlk sezonun yazım aşamasında olduğunu söyleyen Fuller, ilk altı bölümün çok etkileyici olduğunu da belirtmekten geri durmadı. Ayrıca hikayeyi tamamen yeni bir şekilde anlatacaklarını belirten Fuller “Orijinal Star Trek 762 bölümden oluşuyordu fakat yeniden çevrimde çok fazla bölüm odaklı olmamaya karar verdik. Onun yerine hikayeyi kısımlara böldük, tıpkı bir roman okur gibi olacak.”  diyerek dizinin yapısına dair önemli bir bilgiyi de bizlerle paylaşmış oldu.

Yeniden çevirimin hatları yavaş yavaş belli olurken oyuncu kadrosu için de görüşmelerin hızla devam ettiğini belirtmek gerek. “Beğendiğimiz bir kaç kişi var ve Star Trek’in bu kadar iyi olma sebebini devam ettirmek istiyoruz.” açıklaması ile kadro için ne kadar özenildiğinin de altı çizildi.

Daha önceki açıklamalardan biliyoruz ki, dizinin prömiyeri Ocak 2017 yılında CBS’te yayınlanacak fakat diğer bölümler CBS All Access üzerinden devam edecek.