Anasayfa Haberler Damon Lindelof’tan Watchmen Dizisi Geliyor

Damon Lindelof’tan Watchmen Dizisi Geliyor

0 191

Aylardır devam eden spekülasyonların ardından, HBO kanalı Watchmen için pilot bölüm siparişi verdiğini kesin olarak açıkladı.

Deadline’da yayınlanan habere göre, kablolu kanal yalnızca pilot bölüm siparişi değil, yedek senaryo siparişi de verdi. Projenin başında daha önce HBO için The Leftovers’ı da yapmış olan Damon Lindelof bulunacak.

Alan Moore ve Dave Gibbons tarafından yaratılan efsane çizgiroman Watchmen, 2009 yılında Zack Snyder tarafından sinemaya uyarlanmıştı. (Bu filmle ilgili hem izleyicilerin hem de eleştirmenlerin fikirleri oldukça zıt olsa da, benim için Watchmen her zaman en iyi çizgi roman uyarlamalarından biri olarak kalacak.) Zack Snyder dizi projesine ise dahil olmayacak.

David Lindelof geçtiğimiz Salı günü kendi Instagram hesabı üzerinden, Watchmen yazarlar odasından “İlk Gün” isimli bir fotoğraf paylaştı.

Day One.

Damon (@damonlindelof)'in paylaştığı bir gönderi ()

Evet, proje ile ilgili sizin düşünceleriniz neler? Sizce de TV piyasası çizgiroman uyarlamalarına doydu mu, yoksa yeni uyarlamalar için hala istek ve ihtiyaç duyuyor musunuz?