Anasayfa Özel Dosya Cadılar Bayramı Dizi Dünyasının En İyi 10 “Cadılar Bayramı” Bölümü

Dizi Dünyasının En İyi 10 “Cadılar Bayramı” Bölümü

Türkiye’de pek kutlanmıyor olsa da Cadılar Bayramı (yani Halloween) dünyanın pek çok ülkesinde -özellikle Amerika’da- severek kutlanan ve kökeni çok eski pagan inançlarına dayanan bir bayram. Dizi dünyası Christmas ve Şükran Günü gibi elbette bu bayramı da es geçmiyor, hemen her dizide Cadılar Bayramı temalı özel bölümler çekiliyor. Biz de bugünün Cadılar Bayramı olmasını fırsat bildik ve sizler için akıllarımızda yer eden Cadılar Bayramı temalı en iyi 10 dizi bölümünü listeledik.

(Sıralamayı IMDB‘de yer alan bölüm puanlarını göz önüne alarak yaptık, yoksa birini diğerinin önüne koymaya içimiz el vermedi 🙂 )

1384373_652320754808182_249449167_n

#10 – “Halloween“, That ’70s Show

Sezon: 2
Yayın Tarihi: 26 Ekim 1999

1977 yılının Halloween akşamında ekibimiz bu geceyi “korkunç” olması amacıyla eski, yanmış, korkutucu ilk okullarında geçirmeye karar verirler. Kısa sürede korkunç hikayeler anlatmanın artık korkutucu olmadığını ancak çocukluklarına dair sırların yer aldığı kayıtlarını bulmanın son derece korkunç olduğunu fark ederler. Dizinin yayınlanan ilk Cadılar bayramı temalı bölümünde Kelso’nun asıl yaşını, Jackie’nin göbek adını ve Red’in “Dumbass” demeye ne zaman, nasıl başladığını öğreniriz. Batman kostümü giyen Fiz’in şeker yerine elma aldığında yaşadığı hayal kırıklığını izlemek isteyen ayrı bir keyif.