Anasayfa Haberler En Son Haberler Dizi Severlere Hediye Önerileri

Dizi Severlere Hediye Önerileri

0 1684

Yeni yıla yaklaşırken hepimizi bir hediye telaşı sarmış durumda. Zamanınız daralırken, sevdikleriniz için doğru hediyeyi bulmak konusunda zorluk yaşayabilirsiniz. Bu listeyi, yabancı dizi tutkunu sevdiklerinize onları mutlu edecek hediyeyi kolaylıkla seçebilmeniz için özenle hazırladık. Hepsi Türkiye’de satışta olan bu ürünler, fiyat olarak da bütçenizi zorlamayacak.

İşte dizi severlerin hoşuna gidecek 12 farklı hediye seçeneği…

1- Dizilerin uyarlandığı kitaplar:

Son yıllarda kitap uyarlaması diziler oldukça popüler, malumunuz. Bu sebeple dizi sever arkadaşınıza, favori dizisinin uyarlandığı orijinal materyali hediye etmek, gerçekten güzel bir fikir olabilir.

Mesela Outlander dizisinin uyarlandığı, Diana Gabaldon’un aynı isimli kitabı, ülkemizde Yabancı ismiyle yayınlandı.

Ya da tüm dünyada büyük ilgi ve merakla izlenen Game of Thrones dizisinin uyarlandığı, George R.R. Martin tarafından yazılan 9 kitaplık “Taht Oyunları” seti…

Ya da bir klasik olan Sherlock Holmes hikayeleri… İyi bir polisiyeyi hiçbir şeye değişmeyecek olanlar, Sherlock’a nasıl hayır diyebilirler? Mesela Baskerville’lerin Köpeği

 

2- Dizilerin uyarlandığı çizgi romanlar:

Kitaplar kadar, çizgi roman uyarlaması diziler de son yılların vazgeçilmezleri. Arrow, Supergirl, The Flash gibi klasikler kadar; The Strain, Preacher, The Walking Dead gibi çizgi romanlar da sevdiklerinizi çok hoşuna gidebilir…

Örneğin sezonun en sevilen yeni dizilerinden olan Outcast‘in, dilimize çevirilen ilk cildi “Onu Saran Karanlık“.

 

3- Klasik koleksiyoncular için DVD, her zaman şahane bir seçenek.

True Detective‘in ilk sezonu;

Ya da bir efsanenin başlangıcı, Breaking Bad‘in ilk sezon DVD’si…

 

4- Peki, koleksiyoncuları baştan çıkaracak Funko POP figürlere ne dersiniz? Her ne kadar tüm versiyonlar olmasa da, Arrow’dan Game of Thrones’a, The X-Files’dan Orphan Black’e pek çok farklı diziye ait figürleri ülkemizde de bulmak mümkün.

Mesela biz Daryl Dixon ve motosikletinin yer aldığı bu figüre gerçekten bayılıyoruz 🙂

5- Sevdiği diziye ait bir parçayı her an yanında taşımak isteyen bir arkadaşınız için, küçük ama anlamlı bir hediye seçeneği de anahtarlık… Sheldon Cooper’ın The Big Bang Theory’deki en komik repliklerinden biri olan “BAZINGA” anahtarlığı örneğin;

6- Sevdiği dizi kadar, çay ya da kahve tiryakisi de olan sevdiğinize, en güzel hediyelerden biri de fincan, seyahat kupası ya da bardak altığı olacaktır.

Mesela Better Call Saul severler için, güne keyifli başlamalarını sağlayacak bu kupa:

Heisenberg” isimli bu seyahat kupası gerçekten çok cool.

Adventure Time bardak altlığı seti ise, içindeki çocuğu iç bir zaman büyütmeyenlere göre 🙂

7- Kağıt ve kalemden vazgeçemeyenler için, kapağıyla tüm dikkatleri üzerine çekmesini sağlayacak bir Sons of Anarchy defterine ne dersiniz peki?

8- Evlenip barklanıp, yaşını başını da almış olanlar içinse, “Friends Central Perk Kapı Önü Paspası” çok uygun, çok şahane bir hediye gibi duruyor!

9- “Benim hediyem biraz daha özel, hem de el emeği göz nuru olsun” diyorsanız tam 2,5 ve 4,5 metre uzunluktaki versiyonlarıyla, 4. Doctor’un o unutulmaz renkli atkısını da hediye edebilirsiniz! Sipariş üzerine hazırlanan bu atkı ile, sevdikleriniz sıcacık bir kış geçirecek 🙂

10- El emeği demişken, bu el yapımı, orijinal dizayn “Eleven” (Stranger Things) broşu da, takı takmayı sevenler için oldukça sıra dışı bir hediye olacak, emin olun!

11- Pek çok diziye ait mutfak önlüğü seçeneği var ama hangi mutfak önlüğü Dexter‘ın bu kanlı önlüğü kadar anlamlı olabilir ki? Ah, ailemizin seri katili Dexter’ı gerçekten çok özledik!

12- Ve son olarak, erkeklerin kahramanı Homer Simpsons baskılı bu t-shirt ile listemizi sonlandırıyoruz.

Umarız 2017, 2016’dan çok daha iyi bir yıl olur! Herkese şimdiden mutlu yıllar!