Anasayfa Dizi Detay “Driver Picks the Music…” – Supernatural Soundtrack

“Driver Picks the Music…” – Supernatural Soundtrack

Bir dizi düşünün ki hemen her bölümde AC/DC, Lynyrd Skynyrd, Black Sabbath, The Rolling Stones, Def LeppardBlue Oyster Cult, Scorpions, Kansas,  Bad Company, Jefferson AirplaneThe Mamas and The Papas, Deep Purple gibi grupların klasik parçalarına yer versin. Yalnızca bu soundtracke sahip olmak bile –bence– bir diziyi izlenir kılacakken, Supernatural bir de doğru şarkıyı doğru sahnede çalmak konusunda inanılmaz bir başarı gösteriyor.

Supernatural’ı bu kadar iyi ve sevilen bir dizi yapan en önemli özelliklerden biri müzik kullanımı ve biz de bu konuya bir bölüm ayırdık. İşte 7 sezonun en beğendiğimiz “müzikal anlar”ı…

#10. Survivor – Eye of the Tiger

Hangi Bölüm? 4X06 “Yellow Fever

Bacağını gitarmış gibi yapıp şarkı söyleyen adam…

Eye of the Tiger şarkısı aslında bölümün kısa bir anında duyuluyor, ancak bu şarkıyı önemli yapan alttaki videodaki sahne. Çekimler sırasında  Eye of the Tiger eşliğinde doğaçlama “şebeklik” yapan Jensen Ackles’ın bu görüntüleri bölümün sonundaki jenerikte verildi sürpriz şekilde. Böylece bu şarkı da Supernatural’ın en sevilenleri arasına girdi.

  • yesim

    harika bi yazı olmuş 🙂 müziklere diyecek yok zaten!

  • İlk defa ölüm korkusu yaşadığımı itiraf etmeliyim bu sahneyi izlerken tüylerim diken diken olmuştu ve çok feci korkmuştum ölümden… Oooo Death !!!!!

  • candoğan duran

    Liste çok iyi olmuş ama bence 5×16 Dark side of the moon’da bob dylan’dan knockin on heavens door çalan sahne de olmalıydı.Emeğiniz için teşekkürler.hatırlamak iyi geldi.bu arada link verelim tam olsun: http://www.youtube.com/watch?v=Jbi7LNEFXaI

  • Pingback: Jensen Ackles'ın "Simple Man" Yorumu! - Dizi Mania()