Anasayfa Müzik Dünyaca Ünlü K-Pop Grubu BTS, 2017 American Music Awards’da Sahne Alacak!

Dünyaca Ünlü K-Pop Grubu BTS, 2017 American Music Awards’da Sahne Alacak!

0 1460

Bugün yapılan açıklama ile, son zamanlarda Dünya gündemini fazlasıyla meşgul eden başarılı Kore’li müzik grubu BTS‘in 2017 American Music Awards‘da sahne alacağı duyuruldu. 

4 yıllık kısa kariyerlerinde hem kendileri, hem de K-Pop açısından pek çok ilke ve beklenmedik başarıya imza atan BTS, ilk defa bir Amerikan TV kanalında (ABC) canlı sahne performansı sergileyecek. Özellikle geçtiğimiz Mayıs ayında Justin Bieber, Selena Gomez, Ariana Grande, Shawn Mendez gibi isimleri geride bırakarak aldıkları “Top Social Artist” Billboard ödülüyle büyük bir tanınırlık kazanan grubun AMAs‘de sahne alacağı haberi, ödül töreninin resmi Twitter hesabında alttaki şekilde duyuruldu:

American Music Awards ödül töreni bu yıl 19 Kasım’da Los Angeles Microsoft Theater’da düzenlenecek ve ABC kanalından canlı olarak yayınlanacak. BTS haricinde ödül töreninde sahne alacağı duyurulan isimler ise Diana Ross, Selena Gomez ve Christina Aguleira.

BTS, hem kendi yetenekleri ve sıkı çalışmaları, hem de onları her an gönülden destekleyen fanları yani ARMY’nin desteği ile tam 40 haftadır Billboard’un Social 50 listesinin zirvesinde yer alıyor. 7 kişilik erkek grubunun son albümü Love Yourself: Her Billboard 200 listesine 7. sıradan girerek, bu listede en yüksek sırada yer alan ilk K-Pop grubu oldu. Grup, 2017 American Music Awards ödül töreninde de işte bu albümün çıkış parçası DNA‘yi sergileyecekler. (Eğer sizi nasıl bir şey beklediği hakkında bir fikriniz yoksa, grubun 3 milyon beğeni ve 130 milyonluk izlenme ile rekorlar kıran klbi DNA’i altta izleyebilirsiniz.)

Bu yıl American Music Awards adayları arasında Bruno Mars, (BTS ile de birlikte çalışmış olan) The Chainsmokers, Drake, Kendrick Lamar, Ed Sheeran, The Weeknd, Justin Bieber, Daddy Yankee, Luis Fonsi, Keith Urban, Rihanna ve Halsey gibi Dünya starları yer alıyor. Adaylıklar ve nasıl oy verilebileceği hakkındaki bilgilere şuradan ulaşabilirsiniz.