Anasayfa Haberler Ekim 2017’nin En Yeni Dizileri

Ekim 2017’nin En Yeni Dizileri

Sonbaharı iyice hissettiğimiz Ekim ayında biz dizi severlerin dizi seyretmekten başka keyif alabileceği ne olabilir ki. Ne mutlu ki bu ay da birbirinden farklı 20 yeni dizi hayatımıza giriyor. Ve bu yeni dizilerin hemen hemen hepsi ayın ilk yarısında karşımıza çıkmakta. X-Men serisinden yola çıkılarak hazırlanan The Gifted, Netflix platformunun Vatikan-siyaset-mafya üçgeninde geçen ilk İtalyan yapımı serisi Suburra, David Fincher ve Charlize Theron’un yapımcıları arasında yer aldığı Mindhunter ve korku türünün klasiklerine esin kaynağı olmuş öyküleri izleyeceğimiz yeni korku serisi Lore bu ayın yeni dizilerinden sadece birkaçı. İşte Ekim ayının en yeni dizileri;

1. Ghosted (1 Ekim – FOX)

FOX kanalının yeni dizilerinden Ghosted, paranormal olayları komediyle birleştiren bir yapım olarak karşımıza çıkıyor. İki zıt karaktere sahip Max ve Leroy, The Bureau Underground adını taşıyan gizli bir organizasyona dâhil edilerek Los Angeles bölgesinde meydana gelen, açıklanması mümkün olmayan olayları araştırmakla görevlendirilirler. Ortaya çıkan bu paranormal olayların insan ırkını tehdit edebilecek gizli bir varlıkla bağlantılı olduğu düşünülmektedir. Dizide Max ve Leroy ikilisi rollerinde Adam Scott ve Craig Robinson’ı izleyeceğiz.

2. Ten Days in the Valley (1 Ekim – ABC)

Yoğun iş temposunun yanı sıra eşinden ayrılmanın eşiğinde olan TV yapımcısı Jane, bir gece yarısı kızının aniden ortada kaybolmasıyla hayatı alt üst olur. Bu olayın ardından hem kendisinin hem de çevresindeki insanların kirli sırları ortaya çıkacaktır. Rookie Blue’nun yaratıcılarından Tassie Cameron’un gördüğü bir kâbustan esinlenerek yazdığı bu hikâye 10 bölümden oluşmakta. Yapımcı Jane Sadler rolüne The Closer’dan hatırlayacağımız Kyra Sedwick hayat veriyor. Kayıp olayını araştıran John Bird rolünü Oz’un Adebisi’si Adewale Akinnuoye-Agbaje üstleniyor. Sense8’in ikinci sezonunda Puck karakteriyle karşımıza çıkan Kick Gurry ise Jane’in eski eşi Pete rolünde.

3. Wisdom of the Crowd (1 Ekim – CBS)

Teknoloji yaratıcısı Jeffrey Tanner, kızının cinayetini çözmek için devrim niteliğinde bir uygulama oluşturur. Tanner, bu uygulamanın kızının cinayetinin yanı sıra diğer suçları da çözmek için kullanılabileceğini fark eder. Bir İsrail formatından uyarlanan dizi Entourage’ın yıldızlarından Jeremy Piven’ı Jeffrey Tanner rolüyle karşımıza çıkartıyor. Richard T. Jones ise Tanner’ın cinayetleri çözmek için oluşturduğu ekibe katılan Dedektif Cavanaugh rolünü üstleniyor.

4. 9JKL (2 Ekim – CBS)

Mark Feuerstein’ın dizi yazarı eşi Dana Klein’la hayata geçirdiği ve başrolünde yer aldığı bu komedi dizisi, ailesi ve erkek kardeşiyle aynı apartmanda ve yan yana dairelerde yaşamak zorunda kalan Josh’ın (Feuerstein) hikâyesini konu alıyor. Josh’ın babası Harry’yi Elliot Gould, annesi Judy’yi ise Linda Lavin canlandırıyor. Kardeşi Andrew rolünde ise David Walton’ı izleyeceğiz.

5. The Gifted (2 Ekim – FOX)

FOX kanalı da yeni sezonda bir Marvel dizisine kavuşuyor. X-Men serisinden yola çıkılarak hazırlanan The Gifted, çocuklarının alışılmadık güçlere sahip olduğunu keşfeden bir ailenin çocuklarını hükümetten korumak için kaçış öykülerini anlatıyor. Bryan Singer dizinin pilot bölümünde yönetmen koltuğunda otururken seride yapımcı olarak da yer alacak. Çocuklarını korumaya çalışan Reed-Caitlin Strucker çiftini Stephen Moyer ve Amy Acker canlandırıyor. Dizinin ilk sezonu ise 10 bölümden oluşmakta.

6. Kevin (Probably) Saves the World (3 Ekim – ABC)

Zenginliğe ve statüye önem veren, bencil bir kişiliğe sahip olan Kevin artık bu şeylerin kendisini mutlu etmediğini fark eder. Umutsuzluğa düştüğü bu dönemde çocukluğunun geçtiği Teksas’a geri döner. Uzun süredir ayrı kaldığı ikiz kardeşi Amy ile bir araya gelmesine rağmen işler hiç de umduğu gibi gitmez. Her şeyden ümidini kestiği sırada Tanrı’nın elçisiyle karşılaşan Kevin, bundan sonra dünyayı kurtarmak için çaba sarf edecektir. Jason Ritter’ı Kevin rolünde izleyeceğimiz dizide, JoAnna Garcia Swisher Amy’yi, Kimberly Hebert Gregory ise Tanrı’nın elçisi Yvette’i canlandırıyor.

7. The Mayor (3 Ekim – ABC)

Yıllardır istediği çıkışı yakalamaya çalışan genç rapçi Courtney Rose, kendi ismini duyurmak için doğup büyüdüğü yerin belediye başkanlığı seçiminde aday olarak yer alır. Müzik kariyeri için yaptığı bu girişim ne yazık ki kendisinin belediye başkanı seçilmesiyle sonuçlanır. Annesi ve Valentina’nın yardımıyla yaşadığı şehrin dönüşüm için çalışacaktır. Dizide Courtney Rose rolünü Brandon Micheal Hall üstlenirken, Valentina rolünde Glee’den hatırlayacağımız Lea Michele’i göreceğiz. Courtney’nin annesi Dina’yı ise Yvette Nicole Brown canlandırıyor.

8. Ghost Wars (5 Ekim – Syfy)

Syfy kanalının yeni korku dizilerinden Ghost Wars, Alaska’nın uzak bir kasabasında paranormal güçlerin istilasını konu alıyor. Oyuncu kadrosuyla da dikkat çeken dizide Vincent D’Onofrio, Kim Coates, Meat Loaf ve Avan Jogia başrollerde.

9. Suburra (6 Ekim – Netflix)

Netflix platformunun ilk İtalyan yapımı serisi özelliğini taşıyan Suburra, Carlo Bonini ve Giancarlo De Cataldo’nun kitabından ilham alınarak hazırlanmış bir proje. Kitap, Roma’nın sahil kasabalarından Ostia’da suç örgütlerinin arasındaki bir skandalı konu alırken, dizi ise bu olayların beş yıl öncesini anlatacak. İtalya’nın sevilen dizisi Gommorah’ın yapımcıları tarafından hazırlanan dizi, Vatikan-siyaset-mafya üçgenindeki üç gencin para ve güç savaşını ekrana getirecek. İlk sezonu 10 bölümden oluşan dizide Alessandro Borghi, Giacomo Ferrara, Eduardo Valdarnini başrollerde.

10. Supersitition (6 Ekim – Syfy)

La Rochelle kasabasının tek cenaze evine ve mezarlığına sahip olan Hastings ailesi, tüm inançlara hizmet sağlamanın yanı sıra şeytani varlıkların neden olduğu ölümlerle de ilgilenmektedir. Aile kendilerine has yöntemlerle kasabanın üzerinde dolaşan kötülükleri yok etmeye çalışacaktır. Dizinin başrolünde Mario Van Peebles yer alıyor.