Anasayfa Dizi Detay En İyi 10 Kore Dizi Müziği

En İyi 10 Kore Dizi Müziği

6- Darling U (Oh My Venus)

So Ji-sub ve Shin Min-a‘lı Oh My Venüs, halen favori Kore dizilerimden birisi olmaya devam ediyor. Dizide kullanılan şarkılardan özellikle enerjik olanlarını, yani insanı spor salonuna gidip bir an evvel egzersiz yapmaya teşvik edenlerini pek seviyorum. Listeye Kim Tae Woo ve Ben tarafından seslendirilen “Darling U” şarkısını ekliyorum sadece ama Beatiful Lady (Shinee grubundan Kim Jong Hyun tarafından seslendiriliyor)  ve It’s Me (MIII tarafından seslendiriliyor) şarkılarını da severek dinliyorum.

7- That Man (Secret Garden)

Ah, işte karşınızda bir K-Drama OST klasiği; That Man. Bu şarkı, az biraz da olsa ezberlediğim ilk Korece şarkı olma gibi bir özellik taşıyor 🙂 Secret Garden hiç tartışmasız en çok bilinen, en sevilen Kore dizilerinden bir tanesi. Bunda dizinin senaryosu kadar, başroldeki başarılı oyuncu Hyun Bin’in de etkisi çok büyük. Secret Garden dizisinin OST albümünde yer alan aynı şarkının “That Woman” versiyonu Baek Ji Young tarafından seslendirilirken, “That Man” versiyonu ise Hyun Bin‘in kendisi tarafından seslendiriliyor. Ben açıkçası Hyun Bin’in söylediği halini çok daha fazla seviyorum, o yüzden listemize onu ekledim.

8- Lalala, It’s Love ve Noreul Saranghae (Coffee Prince)

Bendeki Coffee Prince sevdası artık saklanmayacak boyuta geldi. Dizinin her şeyi gibi, OST’sini çok ama çok seviyorum. Her ne kadar “Sad Thing” ve “Across the Ocean” gibi insanının içini sızlatan şarkıları olsa da, aslında Coffee Prince’in OST albümü oldukça enerji veren parçalara sahip. Çok fazla sevdiğim şarkı olmasına rağmen listeye yalnızca iki parça ekliyorum; uzun süredir alarm olarak kullandığım The Melody’den “Lalala, It’s Love” ve dizinin final bölümünde kadife sesli canımız Gong Yoo’nun da seslendirdiği “Noreul Saranghae” (buraya Han Dong Joon’nun seslendirdiği orijinal versiyonunu ekledim)

9- Again and Again (Love Rain)

Türkiye’de çok ciddi bir hayran kitlesine sahip oyuncu-müzisyen Jang Keun-suk‘un izlediğim 2 dizisi oldu: You’re Beautiful ve Love Rain. Dürüst olmak gerekirse ben bu iki diziyi de pek sevmedim ancak hem bu iki dizinin, hem de dizi OST’lerinin beğeneni çok fazla. Ben de, tam olarak sebebini bilemesem de, oldukça akılda kalıcı bulduğum Love Rain dizisinin OST albümünde yer alan Yozoh‘un seslendirdiği Again and Again parçasını çok seviyorum. Sanırım bu liste için seçtiğim parçalar arasında en alakasız olanı, bu şarkı 🙂

10- And I’m Here (Goblin)

Goblin‘nin OST’si şarkılar tek başına dinlendiği zaman insanı inanılmaz depresyonlara sürükleyen, albümdeki sırayla ve tüm şarkılar ardarda dinlendiği zamansa tuhaf bir huzurlu mutluluk hali veren bir albüm, tabi benim için. Albümdeki her şarkıyı ayrı ayrı sevmekle beraber, üzerinde biraz düşünerek en sevdiğim parçayı buraya eklemek istedim. İşte o parça Kim Kyung Hee tarafından seslendirilen “And I’m Here”. Goblin OST’sinde yer alan ünlü K-Pop grubu EXO’dan Chanyeol ve kadın şarkıcı Punch tarafından seslendirilen “Stay with Me” isimli şarkının 2016 yılının en çok dinlenen şarkılarından biri olduğunu ve uzun süre listelerde ilk sırada kalmaya devam ettiğini de belirtelim. (Tüm albümü şuradan dinlemenizi tavsiye ederim.)

BONUS:

Kore dizilerinde müzik kullanımı ile ilgili en ama en can sıkan şey, bazı dizilerin ana parçayı sürekli olarak hemen her sahnede çalıp, insana baygınlık geçirtmeleri. Bu konuda bir numaralı olduğunu düşündüğüm parça ise, Boys Over Flowers‘da yüzlerce kez çalınan T-Max şarkısı “Paradise”.