Anasayfa Haberler En Son Haberler En İyi Dizileri Seçiyoruz – Bilim Kurgu/Fantastik Kurgu

En İyi Dizileri Seçiyoruz – Bilim Kurgu/Fantastik Kurgu

Kyle XY (IMDb Puanı: 7,6)

Kyle XY

İzleyici kitlesi sayı olarak çok üst seviyelere gelmemiş olsa da kaliteli izleyici kitlesi edinerek kendine listemizde yer bulmayı başardı. Kyle, göbek deliği olmadan ve yetişkin halde gözlerini dünyaya açan, kökenini ve ne olduğunu bilmeden hayata adapte olmaya çalışan üstün zekalı bir genç. (Göbek deliği olmamasından mütevellit kendisinin doğmamış olduğunu belirtmemizde sakınca yok sanırım)

Zamanla kendisindeki gizemi çözmeye başladığında ise şaşırtıcı ve gizemli bir geçmişin ürünü olduğunu öğreniyor. Bilimsellik ve bilimin dehasına yaptığı vurgularla en az Fringe kadar iddialı olan yapım, birkaç bölüm izleyen bir bünyeyi etkisi altına alıp müptela yapabiliyor. İlerleyen bölümlerle birlikte diziye yeni katılan kahramanlarla da etkisini artıran dizi, bilim ve etik kavramlarını sorgulamanıza neden oluyor.

Smallville (IMDb Puanı: 7,5)

SMALLVILLE Pictured: (L to R) Erica Durance as Lois Lane, Sam Witwer as Davis Bloom, Aaron Ashmore as Jimmy Olsen, Allison Mack as Chloe Sullivan, Tom Welling as Clark Kent, Cassidy Freeman as Tess and Justin Hartley as Oliver Queen Photo Credit: Frank Ockenfels/The CW ©2008 The CW Network. All Rights Reserved.

Superman, Kal-el, Demir Adam… Şüphesiz süper kahramanlar evreninin en kusursuz varlığı, en güçlüsü, en saygı duyulanı ve en imrenileni. Ancak Superman’in Superman olana kadar geçtiği yolları, yaşadıklarını, kendini keşfedişini bu kadar ayrıntılı olarak görebileceğimiz tek hikaye kesinlikle Smallville… İlk aşkı, ilk kavgası, ilk yeteneklerini keşfedişi derken Superman hikayesinin kökenindeki tüm hikayeye hakim olabileceğiniz Smallville, belki de DC evreninin ilk profesyonel universe dizi denemesi.

Zaman zaman DC’nin diğer kahramanlarıyla da karşı karşıya geldiğimiz yapım, CGI efektlerinin de kendi zamanında en yoğun kullanıldığı yapım olma özelliğini taşıyor. Superman’i kendi pelerinli kıyafetinin içinde izlerken daha çok saygı duyabilmeniz için tarihini öğrenmenizin en güzel yolu Smallville’de olanı biteni bilmeniz. Bu haliyle listemizde yer almaması haksızlık olurdu.

The 4400 (IMDb Puanı: 7,4)

the-4400

Dizi sektöründe yaşanan ekonomik sıkıntılardan etkilenerek kendi planladığından erken bir final yapan ancak bunu yaparken yine de hakkını veren çok değerli bir dizi The 4400. Uzaylılar tarafından kaçırılan ve herkesin artık ümidini kestiği 4400 kişinin bir gün ansızın dünyaya geri dönmelerini konu alan yapım, geri dönen insanların pek de eskisi gibi dönmediklerinin anlaşılmasıyla farklı bir heyecan dozajı yakalıyor.

Dönen insanların kazandığı farklı yetenekler, yetenekleri kazanan insanların iyi ya da kötü tarafta olma yönündeki tercihlerinin farklılığı, normal insanlar arasında kötü olan yeteneklilere karşı verilen mücadele ve güçlerin etkisiyle kaos ortamına sürüklenen bir topluluk hikayemizin merkezini oluşturuyor.

Beklenmedik anlarda yaşattığı sürprizlerle seyircisini sürekli şaşırtmaya ve heyecan dozajını hep yüksek tutmaya çalışan The 4400, bittiğinde tıpkı Carnivale gibi infial yaratan bir diğer yapım. Ancak izlemek isteyenlere kesinlikle önerebileceğimiz çok da kıymetli bir eser.

Oylama:

Sizce yukarıdaki dizilerden hangisi Bilim Kurgu / Fantezi türünün en iyisi olmayı hak ediyor? En fazla 3, en az 1 diziye oy vererek sonucu belirleyebilirsiniz.

Ya da; sizin en iyiniz bu listede yok mu? “Diğer” şıkkını işaretleyip yazı altına yorumunuzla birlikte en iyi adayınızı yazabilir, bizleri yönlendirebilirsiniz:

En İyi Dizileri Seçiyoruz – Bilim Kurgu/Fantastik Kurgu

View Results

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BENZER KONULAR