Anasayfa Özel Dosya Fringe Fringe’e Uğrayanlar

Fringe’e Uğrayanlar

Bir çok izleyiciye göre J.J. Abrams‘ın en iyi işlerinden biri olarak kabul edilen Fringe, 2013 yılında 100. ve son bölümü ile ekranlara veda etmişti. Her Fringe fanı pekâlâ Anna Torv, Joshua Jackson ve John Noble muhteşem üçlüsünü ezbere bilir…  Peki bu 100 bölüm boyunca karşımıza çıkıp, çok da dikkat etmediğimiz başarılı onlarca bölüm yıldızından kaç tanesini hatırlıyoruz?

İşte Bustle.com da hem diziyi bir hatırlamak, hem de bünyesinde barındırdığı ana karakterin dışında konuk ettiği başarılı oyunculara da bir göz atmak için -unutmuş olabileceğiniz- Fringe’e uğrayan 27 konuk oyuncuyu listelemiş. Pek tabii ki bu sayı 27’den çok daha fazladır ancak yazıda görünüş sırasına göre en akılda kalanlar sıralamış. Biz de hemen bir göz atıp sizler için listeledik. 

1. Zak Orth (Wet Hot American Summer)

1.Sezon 13.Bölüm “The Ghost Network”

Kendisini Netflix üzerinden yayımlanan Wet Hot American Summer: First Day of Camp‘dan hatırlayabiliriz. Aynı zamanda belki hatırlayanlarınız olur NBC‘de yayınlanan Revolution adlı dizide de bilgisayar dahisi bir mühendis olan Aaron Pittman adlı karakteri canlandırıyordu. Fringe‘de ise kendisini The Ghost Network adlı bölümde henüz gerçekleşmemiş terörist saldırıların resimlerini zihninde  görebilme yeteneğine sahip olan Roy adlı bir karakter olarak izlemiştik.

2. Michael Kelly (House of Cards)

1. Sezon 4. Bölüm “The Arrival”

Yine bir başka Netflix dizisi olan House of Cards‘dan geliyor aktörümüz. Kendisi ilk Emmy adaylığını da Doug Stamper (3. Sezon, House of Cards) rolü ile aldı. Fringe’de ise, gözcülerin sakladığı gizemli bir vericiyi bulmaya çalışıyordu. En son Olivia kendisini öldürmeden önce bilgi almak için Peter’a işkence etmişti.

3. Maria Dizzia (Orange is New Black & Master of None)

1. Sezon 6. Bölüm “The Cure”

6. bölümün başlarında yerel bir kafeye girip, güçlerini kontrol edememesi sonucunda kendi beyni de infilak etmeden önce kafedeki herkesin beynini mikro dalgalar aracılığı ile kızartıp, patlamasını izlemiştik. Kesinlikle yemek yerken izlenmemesi gereken bir bölümdü.. Kendisini bu günlerde Netflix’in Orange is New Black adlı dizisinde Piper’ın en yakın arkadaşı olan Polly rolünde görebiliriz. – Kafe sahnesinde Marvel Sinematik evrenden Kaptan Amerika’yı oynayan Chris Evans‘ın kardeşi Scott Evans’dan da ufak bir cameo vardı. Maalesef kendisi de beyni kızaranlar arasına girmişti.. –

BENZER KONULAR