Anasayfa İnceleme Eleştiri Fringe Özel – 3.Kısım

Fringe Özel – 3.Kısım

Fauxlivia: Paralel evrendeki Olivia Dunham’ın karşılığıdır. Fauxlivia denmesinin sebebi ise saçının renginden ve kurnazlığından dolayı tilkiye benzetilmesindendir. Saçının renginin farklı olmasından ayrı olarak Olivia ile tamamen zıt kişiliklere sahiptir. Silahları kullanmada ve nişan almada çok yeteneklidir ve çok sayıda da ciddi yarışmalardan ödülü bulunmaktadır. Bununla birlikte diğer alternatif karakterlerde de fark edeceğimiz üzere kötücül bir havası bulunmaktadır. (Nedense bana hep öyle gelmiştir.) Zaten hiç merak etmeyin ne demek istediğimi 2. sezondan sonra anlayacaksınız. Çok seveceğiniz bir karakter olacağını düşünmüyorum.

Walternate: Paralel evrende ki Walter Bishop’ın karşılığıdır. Savunma Bakanlığının en üst zinciridir. Walter’ın yaptığı “bir bencillik” yüzünden kendi evrenlerinde büyük yırtıklar ortaya çıkmakta ve bundan dolayı da diğer evrene ve özellikle de Walter’a düşmandır. Dizi boyunca çok fazla sevilen bir karakter olarak kalmasa da şahsen ben kendisini hep haklı bulmuşumdur. Dizinin en az 2 sezonunu izlemiş herkesin de bana hak vereceğini düşünüyorum. Bunların dışında ise Walter’dan çok daha girişken ve sosyal hayatında daha başarılıdır. Yine kendisi de Walter gibi dahi bir bilim adamıdır lakin Savunma Bakanı olduğundan dolayı deneylerinde ve araştırmalarında Walter kadar aktif değildir. Tek düşündüğü ve umursadığı – ki doğal olarak – kendi evrenini ve insanlarını hayatta tutmaya çalışmaktır.

Açıkçası tüm bunlardan sonra düşünüyorum da, Fringe hakkında ne kadar yazılırsa yazılsın hiç bir zaman hakkı verilemez. Mutlaka diziye bir şans vermeniz gerektiğini düşünüyorum.

Takipte Kalın !

BENZER KONULAR

0 258