Anasayfa Haberler En Son Haberler Game of Thrones’un Osha’sı Natalia Tena, Grubu Molotov Jukebox ile Türkiye’de!

Game of Thrones’un Osha’sı Natalia Tena, Grubu Molotov Jukebox ile Türkiye’de!

0 280

Ülkemizde her sezon finalinden sonra yeni sezonu sabırsızlıkla beklenen bir dizi varsa o da hiç şüphesiz Game of Thrones’tur. George R. R. Martin’in kitap serisinden uyarlanan dizi, içindeki birçok karakterle bizi kendine bağlarken, bu karakterleri ansızın öldürmesiyle de bizleri üzmeyi ihmal etmez. İşte onlardan biri de Bran ve Rickon Stark’ın koruyucularından Osha’ydı. Osha’ya hayat veren başarılı oyuncu ve müzisyen Natalia Tena’yı artık dizide göremeyeceğiz ama müzik grubu Molotov Jukebox’la Türkiye’de izleme şansına erişebileceğiz.

Büyük bir parti havasına dönüşen canlı şovlarıyla kalpleri fetheden Molotov Jukebox, 26-29 Nisan tarihleri arasında küçük bir Türkiye turnesi gerçekleştirecek. Grup, 26 Nisan’da İzmir Ooze Venue, 28 Nisan’da İstanbul Dorock XL‘da, 29 Nisan’da ise Ankara If Performance Hall‘da sahne alacak.

Molotov Jukebox Gypsy’den Swing’e, Latin Soul ve Calypso’dan Disco’ya yayılan müzikleriyle yeni bir tarzı da ortaya çıkardı: Gypstep.

Kışkırtıcılığın eğlenceye nasıl dönüştüğünü anlamak için Molotov Jukebox’ı canlı görmeli ve enerjilerine ortak olmalısınız.

İşte Natalia Tena’yla yapılmış bir röportajdan detaylar;

İstanbul’a daha önce de geldiniz. Bu şehir için şimdi ne dersiniz?

Daha önce 5 kez geldim. Çılgın, egzotik bir şehir. Trafiğinin ne demek olduğunu ben de biliyorum ama mimari ve yemek kültürü açısından inanılmaz. Yeniden gelmek ve konser vermek çok güzel. Herkes dans etmeye hazır olsun. Gelenleri müzikal bir tatile çıkaracağız

Turda ve sahnede olmayı mı tercih ediyorsunuz? Yoksa stüdyoda kayıt yapma aşaması mı sizi daha çok heyecanlandırıyor?

Her ikisinin de kendine göre iyi veya kötü tarafları var. Ama şunu açıkça söyleyebilirim ki, sahnede spot ışıkları altında terlemek hep beraber o enerjiyi alarak dans etmek çok daha tatmin edici.

Kendinizi nasıl tanımlarsınız? Oyuncu mu yoksa şarkıcı mı?

Kendimi bir aktris ya da müzisyen olarak tanıtmıyorum bile. Genellikle seyahatler, keşiflerim ve yemekler benim için daha önemli. Oyunculuk harika bi iş ama, şarkı söylemek çocukluktan bu yana hep hayalimdi ve ailem bu konuda beni hep cesaretlendirdi.

Niçin çalmak için akordeonu seçtiniz?

Sirkte Geceler adında bir oyunda yer almıştım. Oyunun yönetmeni bir sürü enstrüman getirmişti ve bizden birer tane seçmemizi istedi. Bir nedeni yoktu ama mini akordeonu görünce resmen âşık olmuştum. Uzun zamandır piyano çalan biri için çok farklı bir enstrüman. O zamandan bu zamana akordeonumla sevgili gibiyiz. Bir kişiliği var ve hatta bir adı, Italian Stallion Stalone. Bir sürü anılarımız var ve ortaya harika şeyler çıkarıyoruz.

Harry Potter (Nymphadora Tonks karakteri) ve Game of Thrones (Osha karakteri) gibi oldukça popüler dizi ve filmlerde rol aldınız. Nasıl deneyimlerdi bunlar?

Anlatamayacağım kadar büyük deneyimler, sayısız anılar yaşadım. Geriye dönüp baktığımda ne kadar da şanslıyım diyebiliyorum. İnanılmaz yetenekli insanlarla beraber harika işler yaptım, fantastik anlarım oldu.