Anasayfa Haberler George R.R. Martin’in Nightflyers Romanı Dizi Oluyor

George R.R. Martin’in Nightflyers Romanı Dizi Oluyor

0 257

Game of Thrones serisinin yazarı George R.R. Martin, 1980 yılında yayımladığı Nightflyers romanını bir dizi haline dönüştürüyor. Başarılı yazar şu sıralar Syfy kanalıyla birlikte projenin ilk aşamalarında. Hatta Syfy kanalı bu televizyon uyarlamasının yapımı için Suits dizisinde de birlikte çalışan Doug Liman, David Bartis ve Gene Klein’ı bir araya getirdi.

Nightflyers romanının özetinde geleceğin acımasız bir resmi çizilmekte. Dünyanın yok olmasına yakın bir gelecekte, bir grup araştırmacı galaksinin en gelişmiş gemisi olan The Nightflyer’la bir yolculuğa çıkarlar. Bu yolculukta hayatta kalmalarını sağlayabilecek gizemli bir uzay aracını bulmaları gerekecektir. Ekipteki araştırmacılar hedeflerine yaklaştıkça, geminin yapay zekası ve hiç görünmeyen kaptanının onları ölümcül ve anlatılmaz korkuların olduğu yerlere yönlendirdiğini fark edeceklerdir.

Nightflyers romanı, 1987 yılında Robert Collector’ın yönetmenliğinde bir sinema filmine uyarlanmıştı. Başlattığı dizileri kısa sürede iptal etmesiyle biz dizi severlerin kafasında yer edinen Syfy kanalı bakalım bu yeni projeyle kalıcı bir yapıma imza atacak mı göreceğiz.

BENZER KONULAR