Anasayfa Haberler Haziran 2017’nin En Yeni Dizileri

Haziran 2017’nin En Yeni Dizileri

Biz dizi severler için yeni yaz dizilerinin başlangıcını temsil eden Haziran ayında toplam 7 dizi karşımıza çıkıyor. Başarılı aktör-komedyen Jim Carrey’nin yapımcılığındaki I’m Dying Up Here, bir Stephen King romanı uyarlaması The Mist (Sis) ve Naomi Watts’ı hastalarının hayatına sızan bir terapist rolünde göreceğimiz Gypsy bu ay izleyeceğimiz diziler arasında.

İşte Haziran ayının en yeni dizileri;

1. I’m Dying Up Here (4 Haziran – Showtime)

Showtime’ın bu yeni drama dizisi bizleri 70’lerdeki Los Angeles stand-up komedi sahnelerinde bir yolculuğa çıkarıyor. William Knoedelseder’in aynı adlı romanından uyarlanan I’m Dying Up Here, birçok başarılı komedyenin kariyerlerine başladığı 70’li yıllarda izleyicileri güldürmenin komik ama bir o kadar da karmaşık dünyasını gözler önüne seriyor.

Dave Flebotte (Boardwalk Empire, Masters of Sex) tarafından bir diziye dönüştürülen projede, başarılı komedyen ve aktör Jim Carrey uygulayıcı yapımcılar arasında yer alıyor. The Fighter filmindeki rolüyle en iyi yardımcı kadın oyuncu Oscar’ını kazanan Melissa Leo dizinin başrolünde karşımıza çıkan isim. Leo, Goldie’s komedi kulübünün kurucusu ve sahibi Goldie karakterini canlandırıyor. Ari Graynor, Michael Angarano, Clark Duke, Andrew Santino, Erik Griffin, RJ Cyler ve Jake Lacy’nin yer aldığı dizide Sebastian Stan ve Alfred Molina da konuk oyuncu olarak karşımıza çıkacaklar.

2. Claws (11 Haziran – TNT)

CLAWS Mini Gallery – New Orleans

Rashida Jones’un uygulayıcı yapımcı olarak yer aldığı Claws, Güney Florida’daki bir tırnak bakım salonunda çalışan birbirinden farklı beş kadının erkeklerin hakim olduğu suç dünyasında yükselişlerini konu alıyor. Hikayenin merkezindeki isim ise salonun sahibi olan Desna. Desna bir yandan işleri yürütmeye çalışırken bir yandan da zihinsel hastalığı olan ikiz kardeşi Dean’le ilgilenmektedir. Desna rolünde Niecy Nash’i, ikiz kardeşi Dean rolünde ise Harold Perrineau’yu göreceğiz. Desna’nın iş arkadaşlarını ise Carrie Preston, Jenn Lyon, Judy Reyes ve Karrueche Tran canlandıracak. Dean Norris’in de kadrosunda yer aldığı dizinin ilk sezonu 10 bölüm olarak ekrana gelecek.

3. Blood Drive (14 Haziran – Syfy)

James Roland’ın (Weeds) elinden çıkan Blood Drive, dizi severlere Quentin Tarantino-Robert Rodriguez ikilisinin Grindhouse yapımlarını anımsatacak diyebiliriz. 1999 yılında geçen hikayede, küresel yakıt sıkıntısı tüm uygarlığı tahrip etmiştir. Eski bir polis olan Arthur Bailey ülke çapındaki bir ölüm yarışına katılmaya zorlanır. Tabii bu yarışta arabalar benzin yerine insan kanıyla çalışmaktadır. Dizinin başrollerinde ise Alan Ritchson ve Christina Ochoa var.

4. Riviera (15 Haziran – Sky Atlantic)

U2 grubunun eski menajeri Paul McGuinness’in fikrinden yola çıkarak ortaya çıkan Riviera, Oscar ödüllü yazar-yönetmen Neil Jordan’ın yaratıcılığında bir mini dizi haline dönüştürüldü.

Fransız Rivierası’nın lüks ve görkemli ortamında geçen bu hikaye, milyarder eşi Constantine’i bir yat patlamasında kaybeden Georgina’nın yaşadıklarını konu alıyor. Evliliğinin ilk yılında böyle trajik bir olayı yaşayan Georgina, kocasının ölümüyle ilgili gerçeği ortaya çıkarmak ister. Fakat araştırdıkça eşinin uygunsuz işlere karıştığını ve yaşadığı bu görkemli hayatın ardında türlü sahtekarlıkların ve suçların bulunduğunu öğrenir.

10 bölümden oluşan Riviera, güçlü oyuncu kadrosuyla da dikkat çekmekte. Georgina rolüne Julia Stiles hayat verirken, milyarder eş Constantine Clios rolünde ise Anthony LaPaglia’yı göreceğiz. Georgina’nın sanat simsarı arkadaşı Robert rolünü Adrian Lester üstleniyor. Constantine’in oğulları Adam ve Christos rollerinde ise Game of Thrones’da Ramsay Bolton olarak izlediğimiz Iwan Rheon ve Dimitri Leonidas’ı izleyeceğiz. Constantine’in ilk eşi Irina’yı ise Lena Olin canlandıracak.

5. The Mist (22 Haziran – Spike)

İşte bir Stephen King romanı daha bir televizyon serisi olarak karşımıza çıkıyor. Efsanevi yazarın aynı adlı kitabından uyarlanan The Mist (Sis), zararsız gibi görünen bir sisin küçük bir kasabada yarattığı doğaüstü olayları konu alıyor. Danimarkalı yazar Christian Torpe’un elinden çıkan dizide esas hikayeye bağlı kalınsa da, tek bir yerde geçen 200 sayfalık romanı sürükleyici bir dizi haline dönüştürmek için bazı değişiklikler de yapılmış. Buna göre dizide başka bölgelerin liderleri de karşımıza çıkarken, her biri ansızın oluşan bu sisle ilgili farklı teoriler üretecek. Hikayelerin birleştiği noktadaysa ortaya fikir ayrılıklarının çıktığını göreceğiz. The Mist dizisinde Person of Interest’ten Morgan Spector ve Vikings’den hatırlayacağımız Alyssa Sutherland’i evli bir çift olan Kevin ve Eve karakterlerinde izleyeceğiz. Gus Birney, Luke Cosgrove, Darren Pettie, Dan Butler, Isiah Whitlock Jr. ve Frances Conroy da dizide karşımıza çıkacak diğer isimler. Dizinin ilk sezonu 10 bölüm olarak ekrana gelecek.

6. Glow (23 Haziran – Netflix)

80’li yılların kısa ömürlü fakat sevilen programı Glow’dan ilham alınarak hayata geçirilen dizi, işsizlikle mücadele eden ve şöhret için son şans olarak kendini kadın güreşçilerin parıltılı ve taytlı dünyasına atan oyuncu Ruth Wilder’ın hikayesini konu alıyor. Ruth kendisi gibi Hollywood’da tutunamayan 12 kadınla birlikte bu projede çalışırken, eski bir pembe dizi yıldızı olan Debbie Eagan’la da rekabet etmek zorunda kalacaktır. Glow şovunun esas yıldızı olan Debbie ise çocuk sahibi olmak için mesleğini bırakan fakat mükemmel hayatın o kadar da kolay olmadığını fark edince yeniden işe geri dönmek zorunda kalmıştır. Şovun başındaki isim ise ikinci sınıf filmlerin yönetmeni Sam Slyvia’dır. Sam’in liderliğindeki bu 12 kadın güreşin şöhretli dünyasında zorlu bir yolculuğa çıkacaklardır.

Liz Flahive (Homeland, Nurse Jackie) ve Carly Mensch (Nurse Jackie, Orange Is The New Black) tarafından yaratılan dizide Ruth Wilder rolünde Alison Brie’yi (Mad Men) izleyeceğiz. Debbie rolünde Betty Gilpin, Sam rolünde ise Marc Maron yer almakta.

7. Gypsy (30 Haziran – Netflix)

Netflix platformunun bu yeni psikolojik gerilim dizisi, Manhattanlı bir terapist olan Jean Holloway’in hastalarının hayatındaki insanlarla samimi ve tehlikeli ilişkiler kurmasını konu alıyor. Naomi Watts’ı Jean Holloway rolünde izleyeceğimiz dizide Billy Crudup ve Lucy Boynton da rol almakta. Lisa Rubin tarafından yaratılan dizinin ilk iki bölümünü ise Sam Taylor-Johnson (Fifty Shades of Grey) yönetmenliği filminin yönetmeni yönetmenliğini üstleniyor.