Anasayfa Liste How I Met Your Mother Hakkında Bilmediklerimiz

How I Met Your Mother Hakkında Bilmediklerimiz

0 10834

Dokuz yıldır hayatımızın vazgeçilmezi haline gelen, Salı günü gelse de izleyelim dediğimiz  “How I Met Your Mother” dün akşam yayınlanan son iki bölümüyle ekranlara veda ediyor. Biz de bunun vesilesiyle dizi hakkında henüz bilmediğiniz 12 gerçeği size sıralayalım istedik;

barney-stinson-meme-generator-legend-wait-for-it-dary-108aab

1. Yıllar boyunca Barney’le özdeleşleşen birçok cümle hafızalarımıza kazındı. İşte bunların arasından dört tanesi dizinin pilot bölümünde de yer almıştı. Bunlar hangileri diyorsanız hemen sıralayalım: “Wait for It.”, “Suit Up.”, What Up?” ve “Have you met Ted?

 

how-i-met-your-mother

2. Dizide geri dönüş ve ileriye dönük sahneler yer almaya başladığından beri bölümler canlı seyirci karşısında çekilmiyor. Bölüm hazırlandıktan sonra seyirciye izletiliyor, onların verdikleri tepkiler orada kaydedilerek televizyonda izleyeceğimiz bölümlere ekleniyor.

alyson & cobie

3. Başroldeki kadın oyuncularımız Alyson Hannigan ve Cobie Smulders dördüncü sezonun çekimlerinde hamileydiler. Hannigan kızının doğumu için kısa bir süreliğine ara verdi. Tabii bu durum dizide Barney’nin şakalarından çok bunaldığı için dört hafta boyunca arkadaşlarla takılmama kararı almaması şeklinde yansıtıldı. Hannigan’ın sezon finali bölümündeki çekimleri ise hamilelik yüzünden aylar öncesinden yapıldı.

barney_and_clouds

4. Dizide bahsedilen internet sitelerinden bir çoğu aslında internette yer alan siteler. Bunların arasında halen aktif olanlardan birkaçı ise şöyle; www.tedmosbyisajerk.com , www.barneysvideoresume.com, www.weddingbridemovie.com ve www.notafathersday.com

HIMYM

5. İzlediğimiz bazı bölümlerde Ted, Marshall ve Lily’nin 1978 doğumlu oldukları ortaya çıktı diyebiliriz. 2008 yılında geçen “The Goat” bölümünde Ted 30 yaşına basmıştı. 2010 yılında geçen “Say Cheese” bölümünde Lily 32 yaşına basarken, 2007 yılındaki “The Yips” bölümünde Marshall 29 yaşında olduğunu açıklamıştı.

 

How i met your mother

6. Ted’in gelecekteki eşini canlandıran Cristin Milioti, dizinin yaratıcılarıyla bir araya geldiğinde  hangi rol için seçmelere girdiğini bilmiyordu. Görüşmeyi Skype üzerinden yapan Miloni, dizideki bazı oyuncuların kendisini “Once” müzikalindeki performansını izlemeye gelmelerine kadar anne rolünü oynayacağının farkına varamadı.

pineapple

7. Dizinin bugüne kadar en çok izlenen bölümü 1. Sezonun 10. Bölümü olan “The Pineapple Incident” oldu. 12.27 milyon kişi tarafından izlenilen bölümde Carl’ın hazırladığı özel bir karışımdan beş kadeh içen Ted sabahleyin yanında hiç tanımadığı bir kız, burkulmuş bir bilek ve komodininde bir ananasla uyanır.

 

-ashley-williams

8. Dizinin yayınlandığı ilk yıllarda, yeni sezon onayı alma gibi bir garantisi ne yazık ki yoktu. Eğer ilk 13 bölümde yayından kaldırılma olasılığı olsaydı anne Ashley Williams’ın oynadığı Victoria olacaktı. Ayrıca üçüncü sezon sonunda bitmesi gibi bir ihtimal olsaydı bu defa Sarah Chalke’ın canlandırdığı Stella karakteri Ted’in eşi olarak karşımıza çıkacaktı.

Samm Levine

9. Sam Levine Barney karakteri için seçmelere girmişti. Neil Patrick Harris’in Barney karakteri için daha iyi seçim olduğunu kabul eden Levine dizinin ilk sezonundaki bölümlerden “Okay Awesome” da yer almıştı.

 

alyson-hannigan-660

10. Kadroda yer alan oyuncularımızın gerçek hayattaki eşleri ve partnerleri de ufak rollerle dizide karşımıza çıktı. Alyson Hannigan’ın eşi Alexis Denisof Robin’in televizyon kanalındaki çalışma arkadaşlarından Sandy Rivers karakterini canlandırdı. Cobie Smulders’ın eşi Taran Killam bir kaç defa Barney’nin çalışma arkadaşı Blauman, Neil Patrick Harris’in eşi David Burtka’yı ise Lily’nin eski erkek arkadaşı Scotter olarak izledik. Josh Radnor’ın kısa bir süre birlikte olduğu Lindsey Sloan ise 2009 yılındaki bir bölümde Ted’in ayrı zamanlarda iki defa çıktığı bir kadını canlandırmıştı.

 

Mclarens

11. Ekibimizin sürekli vakit geçirdiği meşhur bar MacLaren’s aslında New York’ta bulunan Mc Gee’s isimli gerçek bir bardan esinlenilerek ortaya çıkmış.  “How I Met Your Mother” için özel geceler de düzenleyen barda ayrıca diziye gönderme yapan isimleri de var. Olur da bir gün yolunuz New York’a düşerse Theater District bölgesinde yer alan bu barda bir “Robin Sparkles” veya “The Naked Man” deneyebilirsiniz 🙂

MILESTONES-HIMYM

12. Dizideki sokak seti “Bones” dizisinde kullanılan aynı dış set desek sizi bayağı şaşırtmış oluruz değil mi? Çünkü her iki dizinin çekimleri çoğunlukla 20th Century Fox stüdyolarında gerçekleşiyor. Meşhur barımız MacLaren’s Bones’un beşinci sezonundaki bir bölümde gözükürken, “Bones” dizisinde sıklıkla gördüğümüz The Royal Diner ne yazık ki “How I Met Your Mother”ın altıncı sezonunda Arcadian binasının yerle bir olmasıyla yok oldu.