Anasayfa Haberler Jon Hamm Good Omens’ın Kadrosuna Dahil Oldu

Jon Hamm Good Omens’ın Kadrosuna Dahil Oldu

Birçok dizi severin hafızasına Mad Men dizisinin Don Draper’ı olarak kazınan Jon Hamm, Amazon stüdyoları ve BBC Two’nun ortak yapımı Good Omens’ın kadrosuna dahil oldu. Hamm dizide Başmelek Gabriel rolüyle karşımıza çıkacak.

Neil Gaiman ve Terry Pratchett’ın Good Omens: The Nice and Accurate Prophecies of Agnes Nutter romanından uyarlanan mini dizi kıyameti engellemeye çalışan Melek Aziraphale ve Şeytan Crowley’nin maceralarını konu alıyor. Dizinin hikayesi ise 2018 yılında geçiyor. Aziraphale rolünü Michael Sheen üstlenirken, Crowley rolünde ise David Tennant’ı izleyeceğiz.

Kitapta Gabriel’ın rolü geçici olsa da Neil Gaiman bunu dizi projesinde daha da geliştirmeye karar vermiş. Seneler önce Terry Pratchett’la birlikte sinema uyarlaması üzerine çalışırken melekleri tanıtma sürecinin oldukça keyifli geçtiğini söyleyen Gaiman, nihayet dizi için yazmaya başladığında meleklerin bu hikayede olması gerektiğini düşünmüş. Meleklerin lideri olan Gabriel’ın uzun boylu, yakışıklı, karizmatik ve kusursuz giyimli olduğunun altını çizen Gaiman, Jon Hamm gibi etkili bir oyuncunun rahatlıkla bu rolün üstesinden geleceği için şanslı olduklarını belirtiyor. Bu arada Jon Hamm da Michael Sheen gibi Good Omens kitabını gençlik yıllarında okuyanlardan. Okuduğu en eğlenceli ve havalı kitaplardan biri olduğunu söyleyen Hamm, iki ay önce Neil Gaiman’ın senaryoyu göndermesi üzerine bu projede olması gerektiğine karar vermiş.

Altı bölümden oluşan ve şu anda yapım aşamasında olan Good Omens, 2019 yılında dizi severlerle buluşmaya hazırlanıyor.