Anasayfa Haberler Kasım 2017’nin En Yeni Dizileri

Kasım 2017’nin En Yeni Dizileri

Sonbaharın en güzel ayı Kasım’da yine birbirinden farklı 16 yeni dizi hayatımıza girmeye hazırlanıyor. Uzun süredir beklediğimiz The Punisher’a nihayet bu ay kavuşurken, The Handmaid’s Tale’den sonra ikinci Margaret Atwood uyarlaması olan Alias Grace bir mini dizi olarak karşımıza çıkıyor. 1929’ların Berlin’ini gözler önüne seren Babylon Berlin, Irak Savaşı’nda hayatta kalma mücadelesini konu alan The Long Road Home’un yanı sıra The Hunger Games serisinin yıldızı Josh Hutcherson’ı insanlığın kurtarıcısı olarak izleyeceğimiz Future Man bu ayın yeni dizilerinden sadece birkaçı. İşte Kasım ayının en yeni dizileri;

1. S.W.A.T. (2 Kasım – CBS)

Askeri ve özel birim dizilerinin sıkça karşımıza çıktığı 2017-2018 sezonunda bu kategoriye bir dizi daha ekleniyor. 1975 yılında bir TV serisi olarak hazırlanan ve 2003 yılında da sinemaya uyarlanan S.W.A.T., yeniden CBS kanalı için bir dizi haline getirildi. Daniel “Hondo” Harrelson, yanlışlıkla bir gencin vurulmasıyla sonuçlanan bir görev sonrasında SWAT ekibinin yeni lideri olur. Fakat bu yeni görev yetiştiği bölgeye olan bağlılığını ve sorumluluklarını sorgulamasına neden olacaktır. Criminal Minds’ın Derek Morgan’ı olarak hatırlayacağımız Shemar Moore, Daniel Harrelson rolüyle dizinin başrolünde. Justin Lin’in hem yapımcılığını hem de pilot bölümün yönetmenliğini üstlendiği dizide Stephanie Sigman, Alex Russell, Jay Harrington, Lina Esco ve Kenny Johnson da rol almakta.

2. Living the Dream (3 Kasım – Sky 1)

Orta yaşlı bir çift olan Mal ve Jen Pemberton Yorkshire’daki hayatlarını geride bırakıp Florida’da bir karavan parkı işletmeye karar verirler. Çocuklarıyla birlikte Amerikan rüyasını yaşamayı umut eden çift ne yazık ki parkın sakinlerini görünce hayal kırıklığı yaşayacaktır. Dizinin başrollerinde Philip Glenister ve Lesley Sharp’ı izleyeceğiz.

3. Alias Grace (3 Kasım – Netflix)

The Handmaid’s Tale’in ardından bir Margaret Atwood romanı daha dizi olarak karşımız çıkıyor. Dizi, Toronto’da bir ev hizmetçisi olan İrlanda göçmeni Grace Marks’ın 1843 yılında işverenini ve evin kâhyasını vahşice öldürme suçundan mahkûm edilmesini konu alıyor. Altı bölümden oluşan mini dizide Sarah Gadon’u Grace Marks rolünde izleyeceğiz. Anna Paquin, Zachary Levi ve ünlü yönetmen David Cronenberg’in de kadrosunda yer aldığı dizinin yönetmenliğini ise Mary Harron (American Psycho) üstleniyor.

4. Babylon Berlin (5 Kasım – Sky Atlantic)

Alman yazar Volker Kutscher’in kitaplarından uyarlanarak hazırlanan bu dizi bizleri 2. Dünya Savaşı öncesi Berlin’in parıltılı fakat çökmeye yüz tutmuş dünyasına götürüyor. Köln’den Berlin’e transfer olan polis müfettişi Gereon Rath, şehrin mafyası tarafından yürütülen porno ağını araştırmaya çalışacaktır. Başarısız bir ekonominin hâkim olduğu ve sağcıların yükselişe geçtiği 1929 Almanya’sından hiçbir şey göründüğü gibi değildir ve Gereon’un hayatı sonsuz dek değişecektir. Televizyonun en pahalı yapımlarından biri olan Babylon Berlin 16 bölüm olarak ekrana gelecek.

5. SMILF (5 Kasım – Showtime)

Oyuncu-yazar-yönetmen Frankie Shaw, 2015 yılında Sundance Film Festivali’nde ödül kazandığı kısa filmi SMILF’i Showtime kanalı için bir dizi projesi haline dönüştürdü. Hikâye, genç ve bekâr bir anne olan Bridgette’ın (Frankie Shaw) yaşamını konu almakta. İyi bir iş, iyi bir hayat ve iyi bir ilişki arzulayan Bridgette’in bu hayalleri ne yazık ki bekâr bir anne olmanın gerçekleriyle çakışmaktadır. Rosie O’Donnell Bridgette’in annesi Tutu rolünü canlandırırken Connie Britton da konuk oyuncu olarak karşımıza çıkacak. The Strain’den hatırlayacağımız Miguel Gomez de dizinin kadrosunda yer alıyor.

6. Sick Note (7 Kasım – Sky 1)

Hayatının her alanında umutsuzluk yaşayan Daniel Glass, her şeyin daha da kötüye gittiği sırada kendisine yemek borusu kanseri teşhisi konulduğunu öğrenir. Fakat konulan bu teşhisle birlikte etrafındaki herkes kendisine daha iyi davranmaya başlar. Tam yaşamı için yeniden arzu hissederken beceriksiz onkolog Dr. Ian Glennis’in kendisine yanlış teşhis koyduğunu ve hasta olmadığını öğrenir. Daniel’ın hastalık oyunun sürdürmeye devam etmesi işleri kontrolünden çıkaracaktır. Rupert Grint’i Daniel rolünde izleyeceğimiz dizide, Daniel’ın patronu Kenny West’i ise Don Johnson canlandıracak. Dr. Ian Glennis rolünde ise Nick Frost var.

7. Damnation (7 Kasım – USA)

1930’ların Amerika’sında ezilen halkla büyük güçlerin arasındaki çatışmayı konu alan Damnation, Iowa’nın küçük bir kasabasında vaiz taklidi yapan Seth Davenport’un etrafında şekilleniyor. Kasaba halkını işleyen sisteme karşı ayaklandırmaya yönlendiren Seth, zengin bir sanayicinin bu ayaklanmayı durdurmak için Creeley Turner adındaki profesyonel bir grev kırıcıyı görevlendirdiğinin farkında değildir. Kan bağı olan bu iki adam bu güç savaşında karşı karşıya gelecektir. Tony Tost (Longmire) tarafından yaratılan projede Seth Davenport rolünü Killian Scott, Creeley Turner rolünü ise Logan Marshall-Green üstleniyor. Christopher Heyerdahl’ın da kadrosunda yer aldığı dizide Black Sails’de Charles Vane rolüyle izlediğimiz Zach McGowan konuk oyuncu olarak karşımıza çıkacak.

8. The Long Road Home (7 Kasım – National Geographic)

Martha Raddatz‘ın aynı adlı romanından uyarlanan The Long Road Home, Irak Savaşı’nda hayatta kalmak için verilen bir mücadeleyi konu alıyor. Fort Hood 1. Süvari Birliği’nin 4 Nisan 2004’te Bağdat Sadr bölgesinde pusuya düşürülmesiyle birlikte yaşanan olayları ve geride kalan ailelerin 48 saat boyunca en kötüyü umut ederek bekleyişlerini izleyeceğimiz dizi Michael Kelly, Jason Ritter, Kate Bosworth, Sarah Wayne Callies ve Jeremy Sisto’dan oluşan bir oyuncu kadrosuyla karşımıza çıkıyor.

9. Blazing Transfer Students (10 Kasım – Netflix)

Kazuhiko Shimamoto‘nun Honō no Tenkōsei mangasından uyarlanan bu dizi, Japon müzik grubu Johnny’s West’in tüm üyelerini kadrosunda barındırıyor. Manganın orijinal hikâyesi, tartışmaların kavgalarla çözüldüğü bir liseye transfer olan Noboru Takizawa adlı bir öğrencinin etrafında geçmekte. Dizi ise bu hikâyeden yıllar sonrasını aktarmaya çalışacak. Noboru artık seçkin bir lisede müdür olarak görev yapar ve belirli bir amacı vardır. Şans eseri, Kakeru adını taşıyan yedi öğrenci ulusal etkileri olacak bir sorunu çözmek için bu okula transfer olurlar. Dizi sekiz bölümden oluşmakta.

10. No Activity (12 Kasım – CBS All Access)

CBS kanalının platformu CBS All Access’ın ilk orijinal serisi olan No Activity, Will Ferrell’ın da kurucuları arasında yer aldığı Funny or Die yapım şirketinin elinden çıkıyor. Dizi, büyük bir uyuşturucu karteline düzenlenen baskın sırasında her iki tarafın da yaşadıklarını konu alıyor. Tim Meadows ve Patrick Brammall düşük rütbeli polisler olarak dizinin ana kadrosunda yer alırken, Will Ferrell, Jesse Plemons, Amy Sedaris, Jake Johnson ve Michaela Watkins de konuk oyuncu olarak karşımıza çıkacaklar.

11. Future Man (14 Kasım – Hulu)

Future Man
Ep 106 “Future Man 7: Pandora’s Mailbox”–
Eliza Coupe, Josh Hutcherson

Gündüzleri hademe olarak görev yapan Josh Futterman, bilgisayarda oyun oynadığı bir gece gizemli ziyaretçilerle karşı karşıya gelir. Onların gözünde kurtarıcı olan Josh, insanlığın yok olmasını engellemek için zamanda yolculuk yapacaktır. Josh Hutcherson’ın (The Hunger Games) başrolünde yer aldığı dizi 13 bölümden oluşuyor.

12. The Punisher (17 Kasım – Netflix)

Marvel-Netflix işbirliğinin uzun zamandır beklenen serisi The Punisher nihayet dizi severlerle buluşuyor. Bir zamanlar Özel Kuvvetler’de görev yapmış olan Frank Castle yani nam-ı diğer The Punisher, ailesinin ölümünden sorumlu kişilerden intikamını aldıktan sonra yeraltı dünyasının derinlerine uzanan bir komployu ortaya çıkarır. Frank sadece kendisini ve ailesini değil, çok daha fazla insanı etkileyen adaletsizliklerin ardındaki gerçekleri bulmak için mücadele edecektir. Jon Bernthal’ı başrolde izleyeceğimiz dizide Ben Barnes, Ebon Moss-Bachrach, Amber Rose Revah ve Paul Schulze rol almakta. Daredevil serisinin Karen Page’i Deborah Ann Woll da dizide yer alıyor.

13. Runaways (21 Kasım – Hulu)

Marvel uyarlamalarının dizi dünyasına akın ettiği bu son yıllarda bir uyarlama da Hulu platformundan geliyor. The O.C. ve Gossip Girl dizilerinin yaratıcıları Josh Schwartz ve Stephanie Savage’ın elinden çıkan Runaways, birbirinden farklı altı gencin bir suç organizasyonunun parçası olan ailelerine karşı gelmek için bir araya gelmelerini konu alıyor. Rhenzy Feliz, Lyrica Okano, Virginia Gardner, Ariela Barer, Gregg Sulkin ve Allegra Acosta bu altı gence hayat verecekler.

14. Godless (22 Kasım – Netflix)

Steven Soderbergh ve Scott Frank’in elinden çıkan Godless, adı çıkmış bir suçlu olan Frank Griffin’in kendisine ve çetesine ihanet eden Roy Goode’dan intikam almak için peşine düşmesini konu alıyor. Çetenin eski bir üyesi olan Roy bu kaçış sırasında çoğunlukla kadınlar tarafından yönetilen La Belle adındaki bir kasabada Alice Fletcher isimli dul bir kadından yardım ister. Griffin’in La Belle’e doğru geldiğini öğrenen kasaba sakinleri bu tehlikeli çeteye karşı kendilerini savunmaya çalışacaktır. Jeff Daniels’ı Frank Griffin rolünde izleyeceğimiz mini dizide Jack O’Connell Roy Goode rolüne hayat verecek. Alice Fletcher rolünde ise Michelle Dockery yer alıyor.

15. She’s Gotta Have It (23 Kasım – Netflix)

Ünlü yönetmen Spike Lee’nin 1986 yapımı She’s Gotta Have It filmini bir diziye uyarladığı bu yapım, Brooklyn’li bir sanatçı olan Nola’nın hikâyesini konu alıyor. 20’lerinin sonlarındaki Nola bir yandan kendini tanımlamak için mücadele ederken, bir yandan da işi, arkadaşları ve üç sevgilisi arasında zamanını geçirmekte. DeWanda Wise’ı Nola Darling rolünde izleyeceğimiz dizi 10 bölümden oluşuyor.

16. The Marvelous Mrs. Maisel (29 Kasım – Amazon)

Miriam “Madge” Maisel… Hayatında istediği her şeye sahip bir kadın; muhteşem bir eş, iki çocuk ve New York’un en iyi yerinde şık bir daire. Fakat bu muhteşem gibi görünen hayat ne yazık ki eşinin kendisini terk etmesiyle alt üst olur. Hayatının bu dönüm noktasında kendisine devrim niteliğinde bir kariyer seçmeye karar verir. Artık stand-up komedyenliği yaparak hayatını sürdürecektir. 1958 yılında geçen hikâye Gilmore Girls dizisinin yaratıcısı Amy Sherman-Palladino’nun elinden çıkıyor. Rachel Brosnahan’ı Miriam rolünde izleyeceğimiz dizide Tony Shalhoub ve Alex Borstein de yer alıyor.