Anasayfa Haberler Kazuo Ishiguro Romanı ‘When We Were Orphans’ Dizi Oluyor

Kazuo Ishiguro Romanı ‘When We Were Orphans’ Dizi Oluyor

0 100

Caryn Mandabach Yapımcılık, Nobel ödüllü yazar Kazuo Ishiguro‘nun psikolojik gizem romanı When We Were Orphans‘ın televizyon haklarını satın aldı. İlk kez 2000 yılında Faber & Faber tarafından yayınlanan kitabı, The Peaky Blinders‘ın yapımcısı dizi olarak uyarlayacak.

Hikaye, 1930’lar Londra’sında ünlü bir dedektif olan Christopher Banks’i merkez alıyor. Banks’in çevresinde denk geldiği eski ve yeni insanlar, o daha küçük bir çocukken Shangai’da ortadan kaybolan ailesinin gizemini yavaş yavaş çözmesine yardım edecektir. Banks’in karanlık yolculuğu, tarihin hayatımızı nasıl etkilediği ve şekillendirdiği üzerine de çarpıcı öğeler barındırıyor.

Henüz prodüksiyonun Çin-Amerikan iş birliği olup olmayacağı bilinmiyor fakat romandaki Çin kültürü ile dolu elementlere bakılırsa, her şey mümkün.

Ishiguro‘nun When We Were Orphans‘ın yanı sıra, bilinen eserleri arasında Never Let Me Go ve The Remains Of The Day bulunuyor. 1989 yılında Man Booker ödülünü kazanan Ishiguro, İsmail Merchant ve James Ivory‘nin kurduğu ünlü yapım şirketi için baş rollerini Anthony Hopkins ve Emma Thompson‘ın paylaştığı, 8 Oscar adaylığı olan “The White Countess” filminin senaryosunu yazmıştı. Ishiguro ayrıca 2017’de Nobel Edebiyat Ödülü’nü kazandı.

Kazuo, dizinin yürütücü yapımcılığını; Caryn Mandabach Yapımcılık için, Caryn Mandabach ve Jamie Glazebrook ile birlikte yapacak. Glazebrook proje ile ilgili “Kazuo Ishiguro‘nun başyapıtları her zaman çok canlı ve sanki içinde yaşıyormuşuz gibi bir his yaratıyor. When We Are Orphans’ta bu kuralı bozmayan, ve savaşın kalbinin attığı yere kadar uzanan bir psikolojik gizem romanı. Romanın hikayesi oldukça özel ve hala etkileri süren bir konu ve bu sıra dışı hikayeyi ekrana getirmek için daha heyecanlı olamazdık.” diyerek ne kadar mutlu olduklarını dile getirdi.

 

BENZER KONULAR