Anasayfa Dizi Detay Kısa Kısa – Sons of Anarchy

Kısa Kısa – Sons of Anarchy

0 1793

Hangi Tür? – Suç, Dram, Aksiyon, Macera

Hangi Kanal? – FX

Sezon Durumu? – 4.sezon bitti, 5.sezon anlaşmasını yaptı

IMDB Puanı? – 8.7

Konu? – Harley motosikletlere binen, deri ceketli, dövmeli, silah kaçıran, IRA ( Ve Belfast) ile bağlantılı bir motosiklet çetesinin  sahip olduklarını ve yaşadıkları şehiri (kendi değer yargılarıyla ) korumak için yaptıkları ve yaptıklarının sonuçları.

 

Oyuncular? – Charlie Hunnam (Jax Teller), Katey Sagal (Gemma Teller), Ron Perlman (Clay Morrow), Maggie Siff (Tara Knowles)

Neden İzlenir? – Katey Sagal bu yaşında hala harika göründüğü için (yaşlanınca Gemma olmak istiyorum). Jenerik müziği için. Hepsi birbirinden başarılı final bölümleri için. Stephen King konuk oyuncu olduğu için. Ryan Hurst‘ün saçı ve sakalı için. Hem diziyi hem Otto karakterini yaratan Kurt Sutter hatrına. Çok popüler olmadan da iyi işler yapılabileceği, izleyici sayısının ve dizi kalitesinin zamanla arttırılabileceği gerçeği için.

Bunu Seven Neyi Sever – Neyi Seven Bunu Sever? – Sopranos, Breaking Bad, Shield, Weeds, Justified, OZ, belki biraz Dexter…

Klasman? – Sevdiğimiz Kötüler, Ağır Abiler, Ciddi

Nerede Yamuk Yaptı? – İsminde geçmesine rağmen Anarşi konusuna çok değinmemekle birlikte yer yer milliyetçi söylemlerle can sıkabiliyor.  Bir de kadınlara karşı tutumu biraz farklı, rahatsı edici desem değil ama biraz farklı işte, değişik.

İlgili siteler:

Fragman