Anasayfa Haberler Mart 2017’nin En Yeni Dizileri

Mart 2017’nin En Yeni Dizileri

Mart ayı sadece baharın gelişini değil, birbirinden farklı birçok dizinin başlangıcını da bize müjdeliyor. 17 yeni yapımın başlayacağı bu ayda iki tane zaman yolculuğu teması içeren dizi hayatımıza girecek. Uzun zamandır beklenen MarvelNetflix ortak yapımı Iron Fist ve Guy Ritchie’nin kült filmi Snatch‘in dizi haline dönüştürülen projesi de bu ay başlayacak yeni yapımlar arasında. İşte Mart ayının en yeni dizileri;

1. Chicago Justice (1 Mart – NBC)

CHICAGO JUSTICE — Pictured: “Chicago Justice” Horizontal Key Art — (Photo by: NBCUniversal)

Dick Wolf’un NBC kanalı için hazırladığı Chicago serilerine bir yenisi daha ekleniyor: Chicago Justice. Seri, Chicago Eyalet Başsavcılığı’nda görev yapanların adalet arayışındaki maceralarını ekrana getirecek. Başrollerde ise Carl Weathers, Philip Winchester, Joelle Carter ve Jon Seda yer alıyor. Yayınlanacak ilk bölümde Chicago Fire ve Chicago P.D. dizileriyle bir cross-over gerçekleşeceğini de belirtelim.

2. Prime Suspect 1973 (2 Mart – ITV)

Efsanevi İngiliz serisi Prime Suspect’in öncesindeki hikâyeyi anlatacak olan dizi, 20’li yaşlarında İngiltere Polis Departmanı’nda görev yapan genç Jane Tennison’ın maceralarını ekrana getiriyor. Orijinal seride Helen Mirren’ın üstlendiği Jane rolüne ise Stefanie Martini hayat veriyor.

3. The Arrangement (5 Mart – E!)

E! kanalının ikinci senaryolu dizisi olan The Arrangement, Mad Men dizisinin Emmy ödüllü yazarı Jonathan Abrahams’ın elinden çıkıyor. Genç bir oyuncu olan Megan Morrison hayatının rolünün seçmelerine katılır. Bu seçmeler sonrasında birinci sınıf bir aktör olan Kyle West ile Cinderella hikâyesi tadında bir ilişki yaşamaya başlar. Fakat kendisine teklif edilen 10 milyon dolarlık bir evlilik anlaşması ve Kyle’ın gizli bireysel yardım örgütüyle tanışması işleri karışık bir hale sokar. Megan gizemli geçmişini saklamaya çalışırken Kyle da kendine ait sırları saklamaktadır. İlk sezonu 10 bölümden oluşan dizide Josh Henderson, Christine Evangelista ve Michael Vartan başrolleri paylaşıyor.

4. Feud (5 Mart – FX)

FEUD — Pictured: (l-r) Susan Sarandon as Bette Davis, Jessica Lange as Joan Crawford. CR: Suzanne Tenner/FX

American Horror Story ve American Crime Story serileriyle dizi dünyasına farklı bir soluk getiren başarılı yapımcı Ryan Murphy, FX kanalına yeni bir seri daha kazandırıyor. Ünlü isimlerin rekabetlerine tanık olacağımız bu serinin ilk sezonu, tüm zamanların en büyük sinema yıldızlarından Joan Crawford ve Bette Davis arasındaki çekişmeyi konu alıyor. 1962 yılında kariyerlerini yeniden canlandırmak için bir araya gelen bu iki oyuncu, beş Oscar adaylığı olan ve bir kült haline dönüşen What Ever Happened to Baby Jane? filminde baş rolü paylaştılar. Fakat esas dehşet verici şey ise bu ikilinin bir arada çalışırken yaşadıklarıydı. Serinin ilk sezonunda bu süreçte yaşanan olayları izleyeceğiz. Seride Joan Crawford’u Jessica Lange, Bette Davis’i ise Susan Sarandon canlandırıyor. Alfred Molina’yı filmin yönetmeni Robert Aldrich, Stanley Tucci’yi ünlü film yapımcısı Jack Warner, Judy Davis’i dedikodu yazarı Hedda Hopper, Dominic Burgess’i ise Crawford ve Davis’in filmdeki rol arkadaşı Victor Buono olarak izleyeceğiz.

5. Making History (5 Mart – FOX)

MAKING HISTORY: L-R: Adam Pally and Leighton Meester in MAKING HISTORY premiering midseason on FOX. ©2016 Fox Broadcasting Co. Cr: Qantrell Colbert/FOX

Genç bir profesör geliştirdiği bir cihazla zaman yolculuğu yapabilmektedir. Çalışma arkadaşıyla birlikte geçmişe yolculuk yaparak bazı olayların akışını değiştirip mevcut hayatlarını geliştirmek ister. Fakat yaptığı bu yolculuk sırasında Amerikan Devrimi’ndeki kilit isimlerden Paul Revere’in kızı Deborah’ya âşık olması olayların gidişatını bozacaktır. Adam Pally, Leighton Meester ve Yassir Lester’ın yer aldığı dizinin ilk sezonu dokuz bölümden oluşmakta.