Anasayfa Haberler Mayıs 2017’nin En Yeni Dizileri

Mayıs 2017’nin En Yeni Dizileri

Mayıs ayı deyince biz dizi severlerin aklına gelen tek şey, aylardır izlediğimiz sonbahar dizilerinin sezon arasına girecek olması. Dizi sezonu açısından en sakin dönemi geçirdiğimiz bu ayda sadece 6 yeni dizi yayın hayatına başlıyor. Tabii bu 6 dizinin arasında bir zamanların efsanevi yapımlarından Twin Peaks’in geri dönüşünü göreceğiz. Sanırım bu ay bu kadar az dizinin başlamasını fırsat bilerek yaz dizilerine geçmeden bünyemizi biraz dinlendirmekte fayda var 🙂

İşte Mayıs ayının en yeni dizileri;

1. Jamestown (5 Mayıs – Sky 1)

Downton Abbey’nin yapımcılarından çıkan bu yeni dizinin hikayesi 1619 yılında Jamestown’da geçiyor. 1607 yılında İngilizlerin Yeni Dünya’da kurduğu bu topluluğa 12 yıl sonra kadınlar da ulaşır. Jamestown erkekleriyle evlenecek olan bu kadınların arasında İngiltere’den gelene üç özgür ruhlu kadın da yer almaktadır. Eski hayatlarını geride bırakıp yeni bir başlangıç yapmaya hazırlanan Jocelyn, Alice ve Sophie burada hayallerini gerçekleştirmeye çalışacaklardır. Naomi Battrick, Sophie Rundle ve Niamh Walsh’u başrollerde izleyeceğimiz dizide Max Beesley, Jason Flemyng ve Gwilym Lee de yer almakta.

2. Anne (12 Mayıs – Netflix)

Lucy Maud Montgomery’nin Anne of Green Gables adlı romanından uyarlanan bu seri, tüm zorluklara karşı mücadelesini sevgi ve kabullenmeyle çözen genç Anne’nin öyküsünü konu alıyor. 1890’larda Prens Edward Adası’nda geçen hikayenin ana karakteri olan Anne Shirley, yetim genç bir kızdır. Yetimhanelerde ve yabancıların evinde geçirdiği çocukluk döneminin ardından yanlışlıkla yaş almış bir ağabey-kız kardeşin yanına gönderilir. 13 yaşındaki Anne eşsiz ruhu ve parlak hayal gücüyle sadece Marilla ve Matthew’un değil tüm kasabadaki insanların hayatlarına etki edecektir.

Amybeth McNulty’yi Anne rolünde izleyeceğimiz seride Marilla-Matthew Cuthbert kadreşleri Geraldine James ve R.H. Thomson canlandırıyor. Kitabın bir seriye dönüştürülmesini sağlayan isim ise Breaking Bad dizisinin yazar ve yapımcılarından Moira Walley-Beckett.

3. I Love Dick (12 Mayıs – Amazon)

Transparent dizisinin yaratıcısı Jill Soloway, Amazon platformu için bu defa Chris Kraus’un I Love Dick romanını bir dizi haline dönüştürdü. Marfa, Texas’ta çekilen dizi, evliliklerinde sıkıntılar yaşayan Chris ve Slyvere’in karanlık ama karizmatik profesör Dick’e karşı saplantılarını konu alıyor. Dizinin başrollerinde ise Kathryn Hahn, Kevin Bacon ve Griffin Dune yer almakta.

4. Downward Dog (17 Mayıs – ABC)

Bir web serisinden uyarlanarak hayata geçirilen Downward Dog, hem işi hem de ilişkileriyle mücadele eden bir kadının hayatını köpeğinin gözünden anlatıyor. Erkek arkadaşından yeni ayrılan Nan kendini alt yıldır çalıştığı Clark and Bow Outfitters’daki işine yoğunlaştırmıştır. Hal böyle olunca köpeği gün boyunca evde yalnız kalmıştır. Duygularını ifade edemediği için evdeki her şeyi dağıtır. İşi için ilham veren bir sunum hazırlar fakat bu da ne yazık ki Martin’in gazabına uğrar. Nan ve Martin, evcil hayvanların eğitim okulunda katıldıkları bir seansta aslında en kötü durumda bile birbirlerine iyi geldiklerini fark edeceklerdir.

Fargo’nun ilk sezonundan hatırlayacağımız Allison Tolman Nan rolüyle karşımıza çıkarken, Martin’in sesine ise Samm Hodges hayat verecek.

5. Twin Peaks (21 Mayıs – Showtime)

90’lı yılların efsanevi dizisi Twin Peaks bir mini dizi olarak yeniden hayatımıza dahil oluyor. Hikâyesi günümüzde geçecek olan serinin tüm bölümleri dizinin yaratıcıları David Lynch ve Mark Frost tarafından kaleme alındı. Kyle MacLachlan’ı yeniden FBI ajanı Dale Cooper olarak izleyeceğimiz seride birçok karakterin geri döneceğini belirtelim. Tim Roth, Naomi Watts, Michael Cera, Robert Knepper, Amanda Seyfried, Balthazar Getty gibi isimlerin de yer alacağı mini dizide bakalım bizi ne gibi sürprizler bekliyor göreceğiz.

6. Still Star-Crossed (29 Mayıs – ABC)

Shondaland’in yeni projesi olan Still Star-Crossed, William Shakespeare‘in efsanevi eserlerinden Romeo & Juliet’in devamındaki hikayeyi konu almakta. Melinda Taub’un aynı adlı romanından uyarlanan dizi, Montague ve Capulet ailelerinin ihanetlerine, saray entrikalarına ve talihsiz aşklarına yakın plan yapacak. Dizinin başrollerinde ise Lashana Lynch, Wade Briggs, Sterling Sulieman, Zuleikha Robinson, Anthony Head ve Grant Bowler var.