Anasayfa Haberler Michael Sheen ve David Tennant Good Omens’ın Başrollerinde

Michael Sheen ve David Tennant Good Omens’ın Başrollerinde

Neil Gaiman ve Terry Pratchett’ın Good Omens: The Nice and Accurate Prophecies of Agnes Nutter romanından uyarlanan mini dizi nihayet başrollerini buldu diyebiliriz. Variety’nin haberine göre Good Omens adını taşıyan dizide Michael Sheen ve David Tennant başrolleri üstelenecekler.

2018 yılında geçen hikaye, kıyameti engellemeye çalışan Melek Aziraphale ve Şeytan Crowley’nin maceralarını konu alıyor. Aziraphale rolünü Michael Sheen üstlenirken, Crowley rolünde ise David Tennant’ı izleyeceğiz. Amazon platformu için hazırlanan bu proje birer saatlik altı bölümden oluşacak.

Neil Gaiman’ın ilk romanı olan ve 2015 yılında hayatını kaybeden Terry Pratchett’la birlikte kaleme aldığı Good Omens, yayımlandığından bu yana birçok kez televizyon ve sinemaya uyarlanmaya çalışmıştı. Başarılı yazarın The Sandman çizgi roman serisinden ilham alınarak yaratılan Lucifer ve Starz kanalı için uyarlanan American Gods, dizi takipçilerinin son zamanlarda en sevdiği yapımlar haline geldi.

Televizyonda son olarak Masters of Sex dizisinde izlediğimiz Michael Sheen ise bu projede yer alacağı için heyecanlı olduğunu söylüyor. Kitabı ilk kez gençlik yıllarında okuyan ve o zamandan beri en sevdiği hikayelerden biri olduğunu söyleyen Sheen, Neil Gaiman’ın da tüm zamanların en iyi hikaye anlatıcılarından biri olduğunu düşünüyor.

Doctor Who ile kalbimizde ayrı bir yere sahip olan David Tennant ise Broadchurch’ün yanı sıra Jessica Jones’daki Kilgrave rolüyle dizi dünyasının vazgeçilmez isimlerinden biri haline geldi. Bu ikilinin nasıl bir performans sergileyeceğini merakla bekliyoruz.