Anasayfa Haberler Mutlaka İzlemeniz Gereken 10 Yeni Dizi

Mutlaka İzlemeniz Gereken 10 Yeni Dizi

Yeni dizilerin aynı dönemde yayına başladığı, yaz aylarında da TV kanallarının boş kaldığı zamanlar artık çok geride kaldı. Neredeyse her ay, hem ulusal kanallarda hem de kablolu kanallarda yeni diziler yayın hayatına başlıyor.

Bu yazımızda 2016 bahar ve yaz aylarında yayına başlayacak, izlemek için vakit ayırmanızın faydalı olacağını düşündüğümüz 10 yeni diziyi listeledik.

1- Game of Silence

Game of Silence, NBC

Sleepers romanı ve filminden esinlenerek ortaya çıkan Türk dizisi Suskunlar’ın uyarlaması olan yapım, genç bir avukatın geçmişindeki karanlık bir sırrın geri dönmesiyle birlikte yaşanan olayları konu alıyor. Gelecek vaat eden başarılı avukat Jackson rolünde Revolution’dan hatırlayacağımız David Lyons var. Michael Raymond-James, Larenz Tate, Derek Phillips ve Bre Blair de dizinin ana kadrosunda yer almakta. Dizinin ilk sezonu 10 bölümden oluşuyor.

Yayın tarihi: 12 Nisan Salı

2- Containment

containment

Belçika serisi Cordon’dan uyarlanan dizi The Originals ve The Vampire Diaries’in yapımcılarından Julie Plec imzası taşıyor. Atlanta’da gizemli ve ölümcül bir salgın ortaya çıkınca, şehrin çok geniş alanını kapsayan bir karantina hemen devreye sokulur. Bunun içinde kalanlar kendi yaşamları için savaşırken, yerel ve federal yetkililer çaresizce bir tedavi arayışına başlayacaklardır. Dizinin baş rollerinde David Gyasi, Chris Wood, Christina Moses ve Claudia Black var.

Yayın tarihi: 19 Nisan Salı

3- Houdini and Doyle

michael_weston_and_stephen_mangan_star_in_houdini_and_doyle

Stephen Mangan’ı Arthur Conan Doyle, Michael Weston’ı ise Harry Houdini rolünde izleyeceğimiz seri, gerçek hayatta da yakın arkadaş olan bu ikilinin maceralarını ekrana getirecek. Doyle ve Houdini, anlaşılması mümkün olmayan doğaüstü davalarda Scotland Yard dedektiflerine yardımcı olmaya çalışacak.

Yayın tarihi: 2 Mayıs Pazartesi

4- Preacher

PREACHER_VERT-1200-v1

Aynı isimli kült çizgi roman serisinden uyarlanan Preacher doğa üstü, biraz çarpık ama karanlık olduğu kadar da komik bir hikaye anlatacak. Batı Texas’lı yozlaşmış bir vaiz olan Jesse Custer (Dominic Cooper) gizemli bir yaratıkla karşılaşarak oldukça sıra dışı bir güç kazanır. Custer, eski kız arkadaşı Tulip (Ruth Negga) ve arkadaşı İrlandalı bir vampir olan Cassidy (Joseph Gilgun) ile birlikte kendini cennetten, cehennemden ve bu ikisi arasındaki her yerden çeşitli yaratığın yer aldığı çılgın bir dünyanın içinde bulacaktır.

Sam Catlin tarafından yazılacak pilot bölümün yapımcılığını ve yönetmenliğini ise Seth Rogen ve Evan Goldberg (This is the End) birlikte yapacaklar.

Yayın tarihi: 22 Mayıs Pazar