Anasayfa Liste Mystic Falls’un Sakinleri

Mystic Falls’un Sakinleri

The Vampire Diaries hikayesinde pek çok normal ve doğa üstü karakter barındıran bir dizi. Öleni-yaşayanı, gideni-geleniyle Mystic Falls’un sakinlerine biraz daha yakından bakmaya ne dersiniz?

***Dikkat! Alttaki yazı dizinin tüm bölümlerini izlememiş olanlar için Spoiler nitelikli bilgiler içermektedir***

Nina-Dobrev-as-Elena-Gilbert_gallery_primary

Elena Gilbert

Ailesini trafik kazasında yeni kaybetmiş olmanın üzüntüsünü üzerinden atmaya çalışan, aslında hayat dolu genç bir lise öğrencisiyken; yanlış vampire aşık olmak suretiyle başına gelmeyen iş kalmayan Mystic Falls’un sevilen karakteri, dizimizin de bir numaralı ismi. O şu anda hiçbir akrabası hayatta olmayan, duygularını “kapatmış” acımasız bir vampir. En büyük iki kötü özelliği ise kararsızlığı ve yaptığı planları her seferinde eline yüzüne bulaştırmaktaki ısrarı.

Tür: Vampir. Damon’ın kanı vücudundayken öldüğü için dönüştü.

Kim? Elena Gilbert karakteri Bulgar asıllı genç oyuncu Nina Dobrev tarafından canlandırılıyor.

VD4StefanCanvas3562ra-4261996650746844650

Stefan Salvatore

Mystic Falls’un “efendi” çocuğu Stefan’ın şu andaki karakteri sizi yanıltmasın; aslında o babasının kanını içerek tam bir vampire dönüşmüş, ağabeyi Damon’ı isteksiz olmasına rağmen vampir olmaya zorlamış, yıllarca zevkle pek çok insanı öldürerek “ripper (yırtıcı)” lakabını almış korkunç bir vampir. En yakın dostu Lexi’nin hayatına girişiyle silkelenip kendine gelen Stefan; memleketi Mystic Falls’a yeğeni Zach’i ziyarete geldiğinde bir trafik kazasında Elena’nın hayatını kurtarıyor ve bu genç kızın ilk aşkı ve kendisini dönnüştüren kadın Katherine’e benzerliği kendisinde Elena’yı tanıma isteği uyandırıyor. Eh, dizimiz de tam olarak Stefan ve Elena’nın okulda tanışması ile başlıyor zaten. Stefan’ı kimseyi umursamayan bir vampir iken çok daha eğlenceli bulduğumuzu da belirtelim.

Tür: Vampir. İlk aşkı Katherine Pierce tarafından dönüştürüldü.

Kim? Stefan Salvatore karakteri Paul Wesley tarafından canlandırılıyor.

damon

 Damon Salvatore

“Kadınların efendi adam yerine serseri adam tercihi”ndeki serseri adam Damon, Mystic Falls’un siyah giymeyi seven sert çocuğu. Stefan gibi o da yıllar önce Katherine’e aşık olma hatasına düştü ve bu hayatını tamamiyle değiştirdi. Vampire dönüştükten sonra Katherine’i kaybettiği için kardeşini suçlayan Damon hayatını Stefan’ın yaşamını çekilmez kılmaya adadı. Her ne kadar “sert çocuk” imajı çizmeye çalışsa da aslında özünde romantik bir adam olan Damon, şu sıra Elena ile birlikte gibi görünse de  hayatı boyunca kadınları kardeşi Stefan’a kaptıracak gibi görünüyor maalesef.

Tür: Vampir. Katherine’den kendi isteği ile kan içen Damon Katherine’i kurtarmaya çalışırken öldü ve Stefan’ın zoruyla vampir oldu.

Kim? Damon Salvatore karakteri Ian Somerhalder tarafından canlandırılıyor. Ian Somerhalder’ın kendisi için söylediğini biz de tekrarlayalım; “Dead guy on LOST now undead on The Vampire Diaries (Lost dizisindeki ölü, The Vampire Diaries’teki ölümsüz adam) “

634-tvd-candiceaccola-mh-010713

Caroline Forbes

Bonnie ve Elena’nın en yakın arkadaşları, Mystic Falls’un etkinlik insanı Caroline, ABD’nin alışık olduğumuz sarışın lise öğrencisi genç kızlarından çok daha farklı bir profil çiziyor aslında. Dizinin en güçlü kadın karakterlerinden biri olan Caroline Damon’ın kanı vücudundayken Katherine tarafından öldürüldü ve böylece isteksizce vampir oldu. Önceleri Matt ile birlikteyken daha sonra Tyler ile aralarında tutkulu bir aşk başladı. Şu sıra Klaus’un yakın markajında, aralarında bir şey olması için hepimiz sabırsızlıkla bekliyoruz. Ve Caroline son zamanlarda Elena’dan daha çok Stefan ile arkadaşlık etmekte.

Tür: Vampir.

Kim?  Caroline Forbes karakteri güzel yıldız Candice Accola tarafından canlandırılmakta.

VD4BonnieCanvas2785ra-1994923279933759738

Bonnie Bennett

Elena ve Caroline’ın yakın arkadaşı Bonnie Mystic Falls’un en talihsiz karakterlerinden birisi. Gilbert ailesi sebebiyle başına gelmeyen kalmadı desek yalan olmaz ki bu durum kendisinin Elena ile arasının oldukça açılmasına sebep oldu. Bir cadı olarak oldukça büyük bir güce sahip olsa da, karakter olarak maalesef güçlü bir kadın özellikleri gösteremiyor. Bunda annesi tarafından terk edilmiş olmanın ve önce büyükannesini en son olarak da sevdiği adam Jeremy’i kaybetmiş olmasının payı büyük olsa gerek.

Tür: Cadı

Kim? Bonnie Bennet karakteri Kat Graham tarafından canlandırılıyor.