Anasayfa Haberler Galeri Netflix Türkiye’de Yer Alan En İyi 7 Kore Dizisi

Netflix Türkiye’de Yer Alan En İyi 7 Kore Dizisi

Netflix Türkiye, ülkemizde yayına başladığından bu yana geliştirdiği Türkçe altyazılı içerik ile hayatımızı kolaylaştırmaya devam ediyor. Netflix Türkiye’nin güncel ve popüler pek çok diziyi barındıran arşivi, yalnızca Amerika ve İngiltere dizileriyle de sınırlı değil. Pek çok uzak doğu yapımı dizi de Netflix Türkiye’de yer almakta.

Biz de bu yazımızda Netflix Türkiye’de bulunan en iyi 7 Güney Kore dizisini listeledik. Şimdiden keyifli seyirler dileriz!

7- Playful Kiss

IMDb Puanı: 7,4

Konu: Oh Ha Ni (So-Min Jung), sevgi dolu kocaman bir kalbe ve büyük bir iyi niyete sahip olsa da maalesef derslerinde oldukça başarısız bir genç kızdır. Ayrıca kendisi çoğu zaman hayal dünyasında yaşayan, ayakları pek yere basmayan ve bir o kadar da sakar bir karakterdir. Baek Seung-jo (Kim Joong Hyun) ise her açıdan mükemmel bir genç erkektir. Okul birincisi olan Baek Seung-jo, çok zeki, çok yakışıklı, çok çekici, çok cool bir adamdır; öyle ki kendisinin mükemmel olmadığı hiç bir alan yoktur. Okulun tüm kızları kendisine hayran olsa da, o hiç kimseye pas vermez ve olabildiğine gizemli bir profil sunar. Oh Ha Ni, uzun zamandır aşık olduğu Baek Seung-jo‘ya duygularını açıklamaya karar verir ve ona bir aşk mektubu yazar. Ancak Baek Seung-jo bu mektup yüzünden Oh Ha Ni ile acımasızca alay eder ve hatta mektuptaki hataları düzeltip D- notu vererek tüm okulun gözü önünde Oh Ha Ni’ye mektubu geri verir. Bu durum elbette Oh Ha Ni’nin kalbini çok kırar. Kısa süre sonra Oh Ha Ni ve babasının yeni evleri, depremde tamamen yıkılır ve baba kız sokakta kalırlar. Bu talihsiz olay, Oh Ha Ni’nin babasının eski bir dostuyla yeniden bir araya gelmesine sebep olur ve baba-kız geçici bir süreliğine kendilerine kucak açan bu ailenin yanına taşınırlar. Yanlarına taşındıkları ailenin büyük oğlunun Baek Seung-jo’nun ta kendisi olduğunu anlamasının ardından Oh Ha Ni’nin hayatı oldukça zorlu bir hale gelecektir. Bir taraftan duygularına engel olmaya çalışırken, diğer taraftan Baek Seung-jo bitmek tükenmek bilmeyen aşağılamalarıyla boğuşması gerekecektir. Neyse ki Baek Seung-jo’nun annesi Oh Ha Ni’nin hayatını kolaylaştırmak ve güzelleştirmek için elinden geleni yapacaktır.

BENZER KONULAR