Anasayfa Dizi Detay Netflix’in Luke Cage’i Mike Colter Oldu

Netflix’in Luke Cage’i Mike Colter Oldu

Geçtiğimiz Aralık ayında Marvel Stüdyoları resmi olarak Luke Cage rolü için Mike Colter‘ı istediklerini duyurmuşlardı. Kendisi ilk defa Netflix’in “A.K.A Jessica Jones” dizisinin 6 ya da 7 bölümünde görünecek. Bundan sonraki etapta ise “Luke Cage” karakteri yine Netflix platformunda kendi dizisine sahip olacak.

Colter rol için oldukça heyecanlı olduğunu, çünkü “cesur ve dayanıklı” süper-kahraman çizgi romanlarını çok sevdiğini dile getiriyor. Ayrıca Marvel Stüdyolarının süper-kahramanların insancıl taraflarını da ortaya çıkardığı için çok minnettar olduğunu belirtiyor ve ekliyor; ”Marvel insan hikayeleri yaratmakta gerçekten mükemmel bir iş başarıyor – Çünkü merkezinde büyük duygular barındıran büyük hikayeler anlatıyor – ve bu sayede karakterleri ile seyirci arasında mükemmel bir bağ oluşturmayı başarıyor. Seyirci karakterlerin hislerini ve bulundukları durumları anlamak için karakterler ile arasındaki bağı hissetmek zorunda ve tüm Marvel karakterlerinde gördüğümüzde tam olarak bu.”

Çizgi romanda; Cage işlemediği bir suç yüzünden mahkum edilir. Uzun hüküm süresini kısaltabilmesi için ona süper kuvvet ve inanılmaz dayanıklı bir deri sağlayacak bir deneye katılması teklif edilir. Daha sonra bu gücünü kendi adını temize çıkarabilmek ve kendisinden daha az şanslı olanlara yardım etmek için kullanır.

Colter aynı zamanda Breaking Bad’dan tanınan Krysten Ritter’ın rol aldığı A.K.A Jessica Jones‘un senaryosundan da çok etkilendiğini belirtiyor ve şöyle diyor;”Senaryoya baktığımda gerçekten çok memnun oldum çünkü tam bir slow-burn (olayların yavaş yavaş hızlanması, heyecanlanması ya da gelişmesi) havası hakim. Hiçbir şey çok hızlı gelişmiyor ve kendiliğinden yolunu buluyor. Gerçekten hikayeyi nereye götüreceklerini ve karakterleri nasıl kurgulayacaklarını merak ediyorum çünkü yetişkin bir izleyici kitlesi hedefleniyor. Bu şimdiye kadar televizyonda gördüğümüz MCU’dan farklı bir şey.”

Luke Cage, Marvel evreninde en çok öne çıkan siyahi karakterlerden biri ancak Colter kendisinin sırf ten rengi yüzünden Luke Cage olduğunu düşünmüyor. Colter kendisi için önemli olan şeyin, insanların içlerinde yatanlar olduğunu söylüyor.”Benim karaktere yaklaşımım daha çok insan özellikleri ve Luke Cage’i hareketlendiren şeyler. Yazarlar –eğer böyle bir yaklaşım varsa- bundan sonra karakterin etnik kimliğini gündeme alırlar. Ancak ben farklı bir şekilde hazırlanmamı gerektirecek bir şey görmüyorum, çünkü benim karaktere yaklaşımım olması gerektiği gibi ve benim tarafımdan , Mike Colter isminde siyahi biri, oynanacak. Bunu bir şeylerin ötesinde ya da ön planda görmüyorum. Hatta benim için bir faktör bile değil.

A.K.A. Jessica Jones serisi, 2015 yılında Marvel’s Daredevil’den sonra Netflix ‘te başlayacak.