Anasayfa Haberler Netflix’ten Tarihi-Kore-Zombi Dizisi Geliyor!

Netflix’ten Tarihi-Kore-Zombi Dizisi Geliyor!

Netflix platformu yeni dizi projesini duyurdu: Kingdom, Kim Seong-Hun ve Kim Eun-Hee’nin elinden çıkacak olan bir ortaçağ-zombi dizisi!

Evet yanlış duymadınız, işin içinde hem Kore’li yaratıcılar var, hem Ortaçağ dönemi, hem de zombiler. Karşılaşacağımız en tuhaf kombinasyonlardan biri olduğu doğru ancak hem projeye dahil olan iki isim hem de Netflix’in bu projeye yatırım yapmış olması ziyadesiyle ümit verici.

Netflix platformu, orta çağda geçecek bir zombi dizisi için, Kore’li sanatçılar Kim Seong-Hun (Tunnel isimli 2016 yılında yayınlanan korku filminin yönetmeni) ve Kim Eun-Hee (Çok beğenilen Signal isimli dizinin senaristi) ile beraber prodüksiyon şirketi Astory ile bir araya geldiklerini açıkladı.

Kingdom, Kore’nin Joseon döneminde gizemli bir ayaklanmayı araştırmak için bir intihar görevini gönderilen ve bu sırada krallığın tehdit eden büyük sırrı keşfeden bir prensin hikayesini anlatacak.

2011 yılından beri bu hikaye üzerinde çalışan yazar Kim Eun-Hee; “Tarihi Joseon döneminin romantik çekiciliği merceğiyle bakılan ama modern hayatın korku ve kaygılarını taşıyan bir hikaye yazmak istedim. Netflix ve çok saygı duyduğum bir yönetmen olan Kim Seong-Hun ile bu proje üzerinde çalışmak, yaratıcılığımı arttıracak ve hikayeyi daha da derinleştirmemi sağlayacak.” şeklinde konuştu.

Kingdom’ın ilk sezonu 8 bölümden oluşacak ve 2018 yılında Netflix üzerinden 190 ülkede birden yayınlanacak.