Anasayfa Müzik Netmarble’dan BTS Oyunu Geliyor: “BTS World”

Netmarble’dan BTS Oyunu Geliyor: “BTS World”

0 140

Kore’nin lider oyun firması Netmarble, bugün yaptığı duyuru ile bu yıl şu sıralar Dünya gündemini fazlasıyla meşgul eden K-Pop grubu BTS‘in yer aldığı “BTS World” isimli bir oyun piyasaya süreceklerini duyurdu. 

Sinematik bir simülasyon oyunu olacak olan BTS World‘de oyuncular, BTS grubunun menajeri olacak ve grup üyeleri ile ilgilenecek. Yalnızca bu oyun için grup üyelerine ait on binlerce fotoğraf ve yüzlerce video çekilmiş.

“This is Game” web sitesinin Twitter hesabı üzerinden yayınlanan BTS Worl oyun tanıtım filmini altta izleyebilirsiniz:

Geçtiğimiz yaz BTS üyelerinin bazı çekimler yaptığı görüntülere dair söylentiler ortaya çıkmış, daha o zamandan bunun bir “sinematik oyun” olabileceği söylenmişti ancak Netmarble’ın bugün yaptığı bu açıklama yine de özellikle BTS hayranları arasında büyük şaşkınlık yarattı.

Comicbook.com’un haberine göre ise BTS üyeleri oyun için fotoğraf çektirmiş, rol yapmış ve ayrıca oyun için bir de şarkı kaydetmişler. Tüm bunlar BTS World oyunu ile beraber oyunculara sunulacak. Ayrıca eğer oyunun “lokalizasyonu” konusunda endişeleriniz varsa içiniz rahat olsun, zira Netmarble oyunun uluslararası pazar için hedeflendiğini özellikle vurguladı – bu oyunun Korece haricinde dillerde de mevcut olacağı anlamına geliyor.

Yayınlanan tanıtım filmine bakılırsa, oyunun bir “hit” olacağını söylemek yanlış olmayacaktır. Oyun vasıtasıyla hayranlar, grupla beraber olmanın nasıl bir his olacağına dair bir fikir edinecek; oyunun bir özelliği olarak de üyelerle “video chat” yapabilecekler.

BTS grubunun dahil olduğu her işin ne kadar popüler olduğu düşünüldüğünde, oyun yayınlandığında rekor sayıda kullanıcı sayısına ulaşacağını tahmin etmek zor değil. Peki siz ne düşünüyorsunuz, oyunu oynamak ister misiniz?

Dizi-Mania'nın kurucusu ve baş editörü. Whedonsever. Dizi izler, eleştirir. Spor yapar. Kitap okur. Korean Wave takipçisi. Neil Gaiman rocks ✌️