Anasayfa Haberler Nisan 2017’nin En Yeni Dizileri

Nisan 2017’nin En Yeni Dizileri

13 yeni diziye merhaba diyeceğimiz Nisan ayının en büyük güzelliği, çoğumuzun favori dizileri arasında yer alan Prison Break’in bir mini seri olarak ekranlara geri dönüyor olması. Toplam altı kitap uyarlamasının karşımıza çıktığı bu ayda bizi en çok heyecanlandıran uyarlamalar ise hiç şüphesiz American Gods ve The Handmaid’s Tale. National Geographic’in ilk senaryolu serisi Genius’ta Albert Einstein’ın hayatına yakın plan yaparken, usta aktör Pierce Brosnan’ı AMC kanalının yeni serisi The Son’da, ailesinin sığır imparatorluğunu korumak için mücadele eden bir adam olarak izleyeceğiz. İşte Nisan ayının en yeni dizileri;

1. Prison Break (4 Nisan – FOX)

Wentworth Miller ve Dominic Purcell’i bir zamanlar Michael Scofield-Lincoln Burrows kardeşler olarak izlemek ne kadar güzeldi değil mi… Sanırım bu özlemi bizim gibi birçok dizi sever de yaşamıştır. Sonunda FOX kanalı hepimizin bu Prison Break hasretini gidermek için projeyi bir mini dizi olarak yeniden hayata geçirdi. Dokuz bölüm olarak ekrana gelecek serinin hikayesi ise Michael’ın ölümü sonrasında yaşananlarla başlıyor. Sara hayatına devam ederken yeni eşi Scott’la Michael’ın çocuğunu yetiştirmektedir. Fakat Michael’ın yaşadığına dair bazı ipuçları ortaya çıkınca, Sara Michael’ın ağabeyi Lincoln’le bir araya gelerek tüm zamanların en büyük kaçışını gerçekleştirmeye karar verirler.

Wentworth Miller, Dominic Purcell ve Sarah Wayne-Callies’in yanı sıra Robert Knepper (T-Bag), Rockmond Dunbar (C-Note) ve Amaury Nolasco (Sucre) da yeni maceraya geri dönen isimler arasında. Mark Feuerstein, Augustus Prew ve Rick Yune’un da dahil olduğu seri bakalım hikayesiyle biz Prison Break severleri mutlu edecek mi hep birlikte göreceğiz.

2. Brockmire (5 Nisan – IFC)

Jim Brockmire Amerika Ulusal Beyzbol Ligi’nin ünlü beyzbol spikerlerinden birisidir. Karısının seri aldatmalarını öğrendikten sonra büyük bir utanç ve çöküş yaşayan Brockmire, Amerika’nın küçük bir kasabasında kariyerini ve aşk hayatını geri getirmeye karar verir. Burada Morriston Frackers için daha küçük bir beyzbol liginde yeniden işini yapmaya başlar.

Hank Azaria’yı Jim Brockmire rolünde izleyeceğimiz dizide Amanda Peet ve Tyrel Jackson Williams da yer alıyor.

3. The Son (8 Nisan – AMC)

Philipp Meyer’in aynı adlı romanından uyarlanan bu dizi iki ayrı zaman dilimini ekrana getirecek. Bu zaman dilimlerinin birinde 1849’da kaçırılan ve Komançilerin bir kabilesine yerleştirilen genç Eli McCullough’un hikayesine tanıklık edeceğiz. Diğer zaman dilimi ise bizi 60 yıl sonrasında yaşananları gösterirken, yetişkin Eli’ın Texas’ın güneyindeki haydut savaşları sırasında ailesinin sığır imparatorluğunu korumak için verdiği mücadeleyi izleyeceğiz.

Dizide yetişkin Eli McCullough karakterine usta oyuncu Pierce Brosnan hayat verecek. Genç Eli rolünü ise Jacob Lofland üstlenmekte. Sydney Lucas, Jess Weixler, Henry Garrett, Elizabeth Frances, Paola Nuñez, Carlos Bardem, James Parks ve Zahn McClarnon da dizinin ana kadrosunda yer alan isimler.

4. Mystery Science Theater 3000 (14 Nisan – Netflix)

Joel Hodgson’ın 1990’lı yıllarda yarattığı kült serilerden biri olan Mystery Science Theater, Netflix platformunda yeniden hayata geçiyor. 14 bölümden oluşan seride Jonah Ray, Patton Oswalt ve Felicia Day yer alırken, robotlar Crow ve Tom Servo’nun seslendirmesini Hampton Yount ve Baron Vaughn gerçekleştirecek. Jerry Seinfeld, Joel McHale ve Neil Patrick Harris de seride konuk oyuncu olarak karşımıza çıkacaklar.

5. Guerrilla (16 Nisan – Showtime)

12 Years a Slave uyarlamasıyla Oscar kazanan yazar John Ridley, altı bölümden oluşan bu mini seride İngiltere tarihinin politik açıdan en karışık dönemlerinde yaşanan bir aşk hikayesini anlatıyor. Politik yönden aktif bir çiftin siyasi bir tutukluyu kurtarmasını ve radikal bir yer altı hücresi oluşturmasını konu alan dizide Babou Ceesay ve Freida Pinto aktivist çift olarak karşımıza çıkıyorlar. Idris Elba’nın hem oyuncu hem de yapımcı olarak yer aldığı projede Rory Kinnear, Nathaniel Martello-White, Daniel Mays, Brandon Scott, Nicholas Pinnock, Zawe Ashton ve Denise Gough da rol almakta.