Anasayfa Haberler Nisan 2017’nin En Yeni Dizileri

Nisan 2017’nin En Yeni Dizileri

11. The Handmaid’s Tale (26 Nisan – Hulu)

Hulu platformunun oldukça ses getirecek dizilerinden biri olan The Handmaid’s Tale, Margaret Atwood’un aynı adlı romanından uyarlanıyor. Distopik bir gelecekte geçen hikayede, Gilead adı verilen aşırı tutucu bir diktatörlük ABD’nin yönetimini almıştır. Çevresel kirlilikten dolayı yaygınlaşan kısırlık, Handmaids adı verilen doğurgan kadınların hükümet tarafından boyun eğdirilmesiyle sonuçlanmıştır. Bu kadınlardan biri olan Offred, Kumandan’ın evinde dünya nüfusunu artırmak için çocuk doğurmaya mecbur bırakılmaktadır. Offred bu katı kuralların arasında bir gün özgür bir şekilde yaşayıp kendisinden koparılan kızını bulmayı ümit etmektedir. İyi bir oyuncu kadrosunu karşımıza çıkaran dizide Offred rolünü Mad Men’den hatırlayacağımız Elisabeth Moss canlandırıyor. Kumandan Fred Waterford rolünde Joseph Fiennes yer alırken, kumandanın eşi Joy Waterford rolünde Yvonne Strahovski‘yi izleyeceğiz. Samira Wiley, Max Minghella, Alexis Bledel ve Ann Dowd gibi isimlerin de bulunduğu dizi 10 bölümden oluşuyor.

12. Dear White People (28 Nisan – Netflix)

Justin Simien, 2014 yapımı Dear White People filmini bu defa bir dizi projesi olarak hayata geçiriyor. Dizi Ivy League üniversitelerinden birinde yaşanan ırkçı gerginlikleri Afro-Amerikalı öğrencilerin bakış açısından yansıtmaya çalışıyor. Brandon P. Bell filmde canlandırdığı Troy Fairbanks rolüyle dizide de yer alırken, Logan Browning Samantha White rolünü üstleniyor.

13. American Gods (30 Nisan – Starz)

Uzun bir zamandır beklediğimiz, Neil Gaiman’ın aynı adlı romanından uyarlanan American Gods nihayet başlıyor. Hikaye, hapisten yeni çıkmış eski bir suçlu olan Shadow Moon’un Mr. Wednesday isimli gizemli bir adamın iş teklifini kabul etmesiyle şekilleniyor. İkilinin birlikte yaptıkları bu yolculuk sırasında Shadow, eski tanrılar ve yeni tanrılar arasında bir savaşın yakın olduğunu fark eder. Bu durumda kendisine düşen görev ise daha önceden belirlenmiştir.

Bryan Fuller ve Michael Green’in uyarladığı projede Shadow rolünü The 100’dan hatırlayacağımız Ricky Whittle, Mr. Wednesday rolünü ise usta oyuncu Ian McShane üstleniyor. Gillian Anderson, Pablo Schreiber, Crispin Glover, Cloris Leachman, Peter Stromare, Dane Cook, Orlando Jones, Emily Browning, Jeremy Davies ve Kristin Chenoweth gibi isimleri de göreceğimiz dizinin kitaptaki hikayeyi nasıl yansıtacağını çok merak ediyoruz.