Anasayfa Dizi Detay #Nostalji | The X-Files

#Nostalji | The X-Files

0 928

Halihazırda, 9 sezon ve iki sinema filminden yıllar sonra 10. sezon için ilk kez bu kadar yüksek sesle konuşulurken The X-Files’a dair nostaljik bir girişimde bulunmazsak ayıp olurdu!

Bilindiği üzere, ülkemizde son bölümü 2007’de yayınlanmış ve 2008’de vizyona giren filmiyle de Gizli Dosyalar / The X-Files efsanesine nokta konmuştu. Ancak geçtiğimiz ay twitter üzerinden dizinin başrol oyuncuları Gillian Anderson ve David Duchovny’nin yazışmaları, pek yakında “10. Sezon” için bir start verileceği izlenimini ilk kez bu kadar güçlü kıldı.

Bu doğrultuda, şimdiden arşivlere koşup yeniden külliyatı hatmedecek olan X-Files sevdalılarının burnunu sızlatmak icap ediyor. İşte huzurunuzda, 201 bölüm ve toplamda dokuz yıl süren efsanenin Pilot bölümünün açılış sahnesi!

 

6 Ocak 1990 / Ankara doğumlu olan yazarın ilk romanı "08:00" 2011 yılında yayımlandı. Bu romanı 2014 yılında Valiz takip etti. Aynı yıl, Komiser Tahsin Serisi'nin ilk kitabı Kaçak, sonrasında ise peş peşe iki yıl boyunca Yüzüncü Haber ve Tanrı Misafiri romanları yayımlandı., Bunların yanı sıra Tuhaf Alışkanlıklar Kitabı, Öyküden Çıktım Yola, Aşkın Karanlık Yüzü ve Pati Öyküleri isimli kolektif kitaplara katkıda bulundu. Gazeteciliğe merak saldığı dönemlerde, 2010 yılında BirGün Gazetesi'nde yazdığı 'Sadece Bir Deli' başlıklı yazısıyla Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'nden Yılın Spor Köşe Yazısı Övgü Ödülü'nü aldı. Bu çalışmalarının yanı sıra Kaya'nın Dokuz Eylül Üniversitesi'nde tiyatrolaştırılan "kadın eşitdeğildir erkek" isimli bir oyunu ve kısa filmleştirilen "Siren" ve "Başkent" isimli iki kurgusu vardır. Halen Evrensel Gazetesi'nde cumartesi günleri spor yazıları, Evrensel Pazar'da ise her hafta yeni bir hikaye yazmaktadır.