Anasayfa Dizi Detay #Nostalji | The X-Files

#Nostalji | The X-Files

0 807

Halihazırda, 9 sezon ve iki sinema filminden yıllar sonra 10. sezon için ilk kez bu kadar yüksek sesle konuşulurken The X-Files’a dair nostaljik bir girişimde bulunmazsak ayıp olurdu!

Bilindiği üzere, ülkemizde son bölümü 2007’de yayınlanmış ve 2008’de vizyona giren filmiyle de Gizli Dosyalar / The X-Files efsanesine nokta konmuştu. Ancak geçtiğimiz ay twitter üzerinden dizinin başrol oyuncuları Gillian Anderson ve David Duchovny’nin yazışmaları, pek yakında “10. Sezon” için bir start verileceği izlenimini ilk kez bu kadar güçlü kıldı.

Bu doğrultuda, şimdiden arşivlere koşup yeniden külliyatı hatmedecek olan X-Files sevdalılarının burnunu sızlatmak icap ediyor. İşte huzurunuzda, 201 bölüm ve toplamda dokuz yıl süren efsanenin Pilot bölümünün açılış sahnesi!

 

6 Ocak 1990 / Ankara doğumlu. 7 yaşında başlayan kalem-kağıt serüveni, 2011 yılında farklı bir boyuta ulaştı ve ilk romanı "08:00" yayınlandı. 2014 yılında ise Valiz ve Kaçak isimli iki romanı çıktı. Bunların yanı sıra Tuhaf Alışkanlıklar Kitabı ve Öyküden Çıktım Yola isimli kollektif kitaplara katkıda bulundu. Gazeteciliğe merak saldığı dönemlerde, 2010 yılında BirGün Gazetesi'nde yazdığı 'Sadece Bir Deli' başlıklı yazısıyla Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'nden Yılın Spor Köşe Yazısı Övgü Ödülü'nü aldı ve bu ödüle layık görülen en genç gazeteci oldu. Bu çalışmalarının yanı sıra Kaya'nın Dokuz Eylül Üniversitesi'nde tiyatrolaştırılan "kadın eşitdeğildir erkek" isimli bir oyunu ve kısa filmleştirilen "Siren" ve "Başkent" isimli iki kurgusu vardır.