Anasayfa Haberler Ocak 2018’in En Yeni Dizileri

Ocak 2018’in En Yeni Dizileri

Biz dizi severlerin yeni yıldaki dileklerinden bir tanesi de hiç şüphesiz 2018’de güzel ve kaliteli dizilere kavuşabilmek. İşte 2018’in ilk ayında da yine birçoğumuzun bağımlısı olacağı yapımlar karşımıza çıkmakta. Toplam 16 yeni dizinin hayatımıza gireceği Ocak ayında Sky Atlantic kanalının uzun zamandır beklenen dönem dizisi Britannia nihayet başlıyor.  Caleb Carr’ın aynı adlı çok satan romanından uyarlanan ve Daniel Brühl, Luke Evans ve Dakota Fanning gibi bir oyuncu kadrosuna sahip The Alienist¸J.K. Simmons’ı ilgi çekici bir paralel evren hikâyesinde izleyeceğimiz Counterpart, Steven Soderbergh’in elinden çıkan Mosaic ve Taylor Kitsch’i Branch Davidian tarikatının lideri David Koresh rolünde izleyecğimiz Waco, bu ayın en yeni dizilerinden sadece birkaçı. İşte Ocak 2018’in en yeni dizileri;

1. McMafia ( 1 Ocak – BBC One)

Yeni yılın ilk serisi gazeteci Misha Collins’in 2008 yılında çıkardığı McMafia: Seriously Organised Crime kitabından ilham alınarak hayat geçirilien bir mini dizi. Bir Rus mafya liderinin İngiltere’de yetiştirilmiş oğlu olan Alex Godman, kız arkadaşı Rebecca ile ailesinin bağlantılarından uzak dürüst bir hayat geçirmek istemektedir.  Fakat gerçekleşen bir cinayetin ailesinin geçmişini tehdit etmeye başlayınca Alex ne yazık ki bu uzak durmaya çalıştığı dünyanın içine girerek ailesini korumak için elinden geleni yapacaktır. James Norton’u Alex rolüyle izleyeceğimiz dizide David Strathairn, Faye Marsay, Juliet Rylance, Aleksey Serebryakov ve Maria Shukshina rol almakta.

2. LA to Vegas (2 Ocak – FOX)

Lon Zimmet tarafından hayata geçirilen bu yeni komedi dizisi her hafta sonu Los Angeles’tan Las Vegas’a uçuş gerçekleştiren ekibin ve uçağın daimi yolcularının maceralarını konu alıyor. Dylan McDermott’ı uçuş ekibinin narsist pilotu rolünde izleyeceğimiz dizide Ed Weeks, Kim Matula, Olivia Macklin ve Peter Stormare de rol almakta.

3. 9-1-1 (3 Ocak – FOX)

Son yıllarda American Horror Story ve American Crime Story gibi antoloji serilerine odaklanan Ryan Murphy, bu defa sürükleyici bir dizi formatını karşımıza çıkarıyor. Dizi adından anlaşılacağı üzere acil durumlarda ilk müdahaleyi yapan Polislerin, sağlık ekiplerinin ve itfaiyecilerin hayatlarına ve kariyerlerine yakın plan yapıyor. Angela Bassett, Peter Krause, Connie Britton, Oliver Stark, Aisha Hinds, Kenneth Choi ve Rockmund Dunbar dizinin ana kadrosunda yer alan isimler.

4. Grown-ish (3 Ocak – Freeform)

ABC kanalının sevilen dizisi Black-ish’in spin-off’u olarak karşımıza çıkan dizi, Andre ve Rainbow’un en büyük kızları Zoey’nin üniversite macerasına odaklanıyor. Dizinin kadrosunda Yara Shahidi’nin yanı sıra Dean Cole, Chris Parnell, Trevor Jackson ve Emily Arlook da yer almakta.

5. The Chi (7 Ocak – Showtime)

Master of None’da Denise rolüyle izlediğimiz Lena Waithe’ın yaratıcılığında ortaya çıkan bu dizi, Chicago’nun güney tarafında yaşanan hayatı gözler önüne serecek. Bölgedeki tehlikeleri bir grup sakinin üzerinden anlatacak olan dizide Jason Mitchell (Straight Outta Compton) başrolde yer alıyor.

6. Kiri (10 Ocak – Channel 4)

Jack Thorne’un kaleminden çıkan bu yeni mini dizi, yakın zamanda koruyucu aile tarafından evlat edinilecek siyahî genç bir kızın kaçırılması ve öldürülmesi sonucu yaşanan olayları konu alıyor. Dizinin başrolünde ise Happy Valley’den hatırlayacağımız Sarah Lancashire yer alıyor.

7. Alone Together (10 Ocak – Freeform)

Los Angeles’ın kendini beğenmiş ve mevki takıntılı kültürüne kendilerini kabul ettirmeye çalışan iki arkadaşın öyküsünü izleyeceğimiz Alone Together, daha ilk sezonu yayınlanmadan 2. sezon onayını almış bir dizi. Başrollerde ise Esther Povitsky ve Benji Aflalo’yu izleyeceğiz.

8. Black Lightning (16 Ocak – The CW)

Elektriği kontrol edebilme gücüne sahip olan Jefferson Pierce yani nam-ı diğer Black Lightning, sahip olduğu bu süper gücüyle çevresinde yaşanan kötülüklerle mücadele ederek insanları güvende tutmaktadır. Fakat yaşadığı bu tehlikeli gecelerin ardından süper kahramanlık günlerini geride bırakmaya karar verir. Fakat 10 yılı aşkın bir sürenin ardından kendi ailesini de tehdit altına alan The 100 çetesinin yükselişiyle birlikte yeniden Black Lightning olarak suçla savaşmaya başlayacaktır. Greg Berlanti’nin yapımcıları arasında yer aldığı dizide Cress Williams’ı Black Lightning rolünde izleyeceğiz.

9. Corporate (17 Ocak – Comedy Central)

Bir işyeri komedisi olarak karşımıza çıkan Corporate, ruhsuz bir şirkette çalışan iki arkadaşın maceralarını konu alıyor. Matt Ingebretson ve Jake Weisman’ı başrollerde izleyeceğimiz dizide Lance Reddick, Adam Lustick, Anne Dudek ve Aparna Nancherla da yer almakta.

10. Britannia (18 Ocak – Sky Atlantic)

Sky Atlantic kanalının merakla beklenen dönem dizisi Britannia nihayet başlıyor. MS 43 yılında geçen hikâye, Roma İmparatorluk Ordusu’nun Britanya’nın kadın savaşçılar ve güçlü druidlerden oluşan Celtic topraklarını yok etme macerasını ekrana getirecek. Dizide Roma ordusu komutanı Aulus Plautius rolüne The Walking Dead’den hatırlayacağımız David Morrissey hayat veriyor. Kelly Reilly, Zoe Wanamaker, Ian McDiarmid ve Mackenzie Crook da dizinin ana kadrosunda izleyeceğimiz diğer isimler.

11. Counterpart (21 Ocak – Starz)

Starz kanalının yeni yıldaki iddialı yapımlarından biri olan Counterpart, bir paralel evren hikâyesiyle karşımıza çıkıyor. Howard Silk yaklaşık 30 yıldır BM’in Berlin merkezli bürosunda arayüz bölümünde çalışmaktadır. Yaptığı rutin işten hiç de keyif almayan Howard, çalıştığı yerin aslında paralel evrene bir geçiş olduğunu anlayınca hayatında büyük değişimler yaşayacaktır. Paralel evrendeki karşılığının kendi dünyasına zorunlu ziyareti Howard’ı tehlikeli ve entrika dolu bir yola sürükleyecektir. İlk sezonu 10 bölümden oluşan dizide Howard Silk rolünü başarılı aktör J.K. Simmons üstleniyor. Olivia Williams, Harry Lloyd, Ulrich Thomsen, Nazanin Boniadi ve Michael Bamber gibi isimlerin de yer aldığı yapımda Stephen Rea ve Kenneth Choi de konuk oyuncu olarak karşımıza çıkacak.

12. The Resident (21 Ocak – FOX)

FOX kanalının yeni hastane temalı dizisi olan The Resident, kariyerlerinin farklı aşamalarında olan üç doktor ve görevine bağlı bir hemşirenin yaşadıklarına odaklanıyor. Matt Czuchry, Manish Dayal, Bruce Greenwood ve Emily VanCamp’i başrolde izleyeceğimiz dizinin yaratıcıları arasında Mystic Pizza filminin senaryo yazarı Amy Holden Jones yer alıyor.

13. The Alienist (22 Ocak – TNT)

The Alienist S1 – 101

Yazar-yönetmen Cary Fukunaga’nın (True Detective) TNT kanalı için hazırladığı psikolojik gerilim dizisi The Alienist nihayet bu ay dizi severlerle buluşuyor.

Caleb Carr’ın aynı adlı çok satan romanından uyarlanan The Alienist’in hikâyesi 1896 yılının New York’unda geçiyor. Varlık ve yokluğun yanı sıra teknolojik yeniliklerin de yaşandığı bu dönemde, genelevlerde çalıştırılan küçük erkek çocuklarının vahşice öldürülmesi tüm şehri etkisi altına alır. Davayı çözmesi için akıl hastalıkları uzmanı Dr. Laszlo Kreizler görevlendirilir.

Oyuncu kadrosuyla da dikkat çeken dizide Dr. Laszlo Kreizler rolüne Daniel Brühl hayat veriyor. Kreizler’in okul arkadaşı olan muhabir John Moore rolünü Luke Evans üstlenmekte. Polis departmanında sekreter olarak çalışan Sara Howard rolünde ise Dakota Fanning’i göreceğiz.

14. Mosaic (22 Ocak – HBO)

Son yıllarda televizyon yapımlarıyla karşımıza çıkan başarılı yönetmen Steven Soderbergh, Mosaic ile birlikte dizi dünyasına farklı bir soluk getiriyor. Üç yıllık bir yapım aşamasının ardından geçtiğimiz Kasım ayında ortaya çıkan Mosaic uygulaması, bir cinayeti ve iki ayrı zaman dilimini içeren hikâyeyi izleyicilere farklı açılardan görme şansı sunuyor. Bu hikâyeyi şimdi HBO kanalında altı bölümlük bir mini dizi olarak Steven Soderbergh’in açısından izleyeceğiz.

Dizinin hikâyesine gelince. Popüler bir çocuk kitabı yazarı olan Olivia Lake, yakın arkadaşı ve sırdaşı JC ile birlikte katıldığı bir bağış gecesinde kente yeni gelen genç ve yakışıklı bir grafik sanatçısı Joel Hurley ile tanışır. Joel, Olivia’nın kalacak bir yer ve iş teklifini kabul eder. Fakat kız arkadaşı Laura’nın beklenmedik gelişi Olivia’yı kıskançlık krizlerine sokar. Bu arada kasabaya yeni gelen Eric Neill’la da tanışma fırsatı yakalar. Yılbaşı gecesi Olivia’nın ortadan kaybolmasıyla dedektif Nate Henry ve Eric’in kız kardeşi Petra bu gizemi çözmek için harekete geçer.

Sharon Stone’u Olivia Lake rolünde izleyeceğimiz dizide Garrett Hedlund, Frederick Weller, Beau Bridges, Paul Reubens, Jennifer Ferrin ve Devin Ratray de rol almakta.

15. Let’s Get Physical (24 Ocak – Pop)

LGP_108-8085.dng

Pop kanalının yeni komedi dizisi olan Let’s Get Phsyical, aerobik dünyasının kralı sayılan babasının beklenmedik ölümü sonrası işleri yürütmek zorunda kalan Joe’nun hikâyesini konu alıyor. Dizide Joe rolünü Breaking Bad’den hatırlayacağımı Matt Jones üstleniyor. Joe’nun annesi rolünde Jane Seymour’u izlerken, Joe’nun baş düşmanı ve fitness dünyasının başarılı ismi Barry Cross rolünü Chris Diamantopoulos canlandırıyor. Joe’nun eski sevgilisi ve Barry’nin yeni eşi Claudia rolünde ise  AnnaLynne McCord’u izleyeceğiz.

16. Waco (24 Ocak – Paramount)

Yılların film yapım şirketi Paramount Pictures, Spike TV’yi satın alarak 18 Ocak 2018’de hayata geçireceği yeni platformu Paramount Network’te birbirinden farklı yapımlarla yeni nesil TV dünyasına adım atıyor. Paramount’un ilk serisi ise gerçek bir hikâyeden uyarlanan Waco olacak. 1993 yılında Texas-Waco’da Branch Davidian tarikatının lideri David Koresh’in FBI ile karşı karşıya gelmesini konu alan bu altı bölümlük mini dizi, oyuncu kadrosuyla da dikkat çekiyor. Taylor Kistch David Koresh rolüne hayat verirken, Michael Shannon, John Leguizamo, Andrea Riseborough, Rory Culkin ve Melissa Benoist de dizide karşımıza çıkacak oyuncular arasında.