Anasayfa Haberler Patti Lupone Yeni Bir Rolle Penny Dreadful 3. Sezonda

Patti Lupone Yeni Bir Rolle Penny Dreadful 3. Sezonda

0 633

Broadway’in başarılı yıldızı Patti Lupone, Showtime’ın sevilen korku dizisi Penny Dreadful’un 3. sezonuna yeni bir rolle dâhil oldu. Dizinin geçtiğimiz sezonunda Joan Clayton rolünde izlediğimiz Lupone bu defa Amerikalı terapist Dr. Seward olarak karşımıza çıkacak. Dr. Seward Vanessa Ives’ı (Eva Green) alışılmadık bir yöntemle tedavi etmeye çalışacak.

Dokuz bölümden oluşacak 3. sezona yine bilindik bir roman karakterinin daha dâhil olacağı müjdesini verelim. Robert Louis Stevenson’ın efsanevi karakterlerinden Dr. Henry Jekyll’ı Shazad Latif canlandıracak.

Yeni sezonda Christian Camargo, Vanessa’yla beklenmedik bir şekilde dostluk kuran zoolog Dr. Alexander Sweet’i, Sam Barnett da Dr. Seward’ın gizemli genç sekreterini canlandıracak. Wes Studi ise Ethan’la (Josh Hartnett) derin bir bağlantısı olan ve Sir Malcolm’un (Timothy Dalton) müttefiği haline dönüşecek Amerikan yerlisi Kaetenay rolünü üstlenecek. Yardımcı rolde izleyeceğimiz bir diğer isim ise Jessica Barden olacak. Barden, Lily (Billie Piper) ve Dorian Gray’in (Reeve Carney) yardımcısı Justine’i canlandıracak.