Anasayfa Haberler Penélope Cruz, American Crime Story Kadrosuna Dahil Oldu

Penélope Cruz, American Crime Story Kadrosuna Dahil Oldu

0 245

Bir televizyon projesinde yer alacak ünlü film yıldızları arasına Penélope Cruz da katıldı.  

Oscar ödüllü ünlü oyuncu, Ryan Murphy‘nin yeni American Crime Story hikayesi “Versace: American Crime Story“de, Donatella Versace’yi canlandıracak.

Versace: American Crime Story, dizinin 2. hikayesi olan “Katrina“dan sonra yayınlanacak ve 1997 yılında öldürülen efsanevi tasarımcı Gianni Versace’nin hikayesini anlatacak. Gianni Versace’nin katili Andrew Cunanan, bu olayın ardından intihar etmişti. Dizide Gianni Versace’yi Edgar Ramirez, seri katil Andrew Cunanan’ı ise Darren Criss canlandıracak. Penélope Cruz‘u ise Gianni Versace’nin ölümün ardından şirketin yönetimini devralan kızkardeş Donatella Versace olarak izleyeceğiz.

Versace, Vanity Fair yazarı Maureen Orth’ın Vulgar Favours isimli kitabından uyarlanacak ve Tom Rob Smith (London Spy) ilk iki ve daha sonraki bazı bölümlerin senaryosunu yazacak.

Versace, 2009 yılında Vicky Cristina Barcelona filmindeki rolü ile Oscar ödülü kazanan Penélope Cruz‘un ilk televizyon dizisi olacak. Bu rolün daha evvel Lady Gaga (American Horror Story) tarafından canlandırılacağı söylentileri çıkmış, ancak Ryan Murphy bunu yalanlamıştı.

FX kanalının 2. American Crime Story hikayesi olan Katrina’nın başrolünde ise Annette Bening yer alacak, ki bu rol de ünlü oyuncunun ilk televizyon projesi olma özelliğini taşıyor.