Anasayfa Haberler En Son Haberler Ryan Murphy’den Dev Netflix Anlaşması!

Ryan Murphy’den Dev Netflix Anlaşması!

0 51

Streaming platformu Netflix, TV sektörüne yön vermeye devam ediyor. Bir diğer büyük TV yapımcısı daha uzun süredir çalıştığı firmadan ayrılıp, Netflix ile anlaştı. Bilinen en büyük TV anlaşması olarak; Emmy, Golden Globe ve Peabody ödülü sahibi; yapımcı, yönetmen ve yazar Ryan Murphy, Netflix ile 300 milyon dolarlık bir anlaşmaya imza attı. 

5 yıllık anlaşma, 1 Temmuz 2018 tarihinde başlayacak. Ryan Murphy uzun yıllardır 21st Century Fox ile çalışıyordu. Bu 5 yıllık anlaşma kapsamında Ryan Murphy ve Ryan Murphy Productions Netflix’e özel film ve diziler üretecekler.

Uzun yıllardır çalıştığı firmadan Netflix için ayrılan ilk büyük TV yapımcısı Ryan Murphy değil. Geçtiğimiz Ağustos ayında, günümüz televizyonunun en yetenekli isimlerinden Shonda Rhimes da ABC kanalından ayrılarak, Netflix ile bir anlaşma imzalamıştı.

Ryan Murphy’nin şu anda devam eden dizileri, yeni 2. sezon onayı alan 9-1-1 ile FX kanalında yayınlanan antoloji serileri American Horror Story, American Crime Story ve FEUD bu değişiklikten etkilenmeyecek. Ayrıca yapımcının yeni projesi Pose da, FX kanalında kalacak.

Evet, Netflix son yılların en önemli TV yapımcılarından 2 tanesini kadrosuna katmış bulunuyor. Bu durumun TV sektörünü nasıl etkileyeceğini düşünüyorsunuz? Ryan Murphy’nin Netflix’te nasıl yapımlarla karşımıza çıkmasını istersiniz?