Anasayfa Haberler Sam Raimi FOX’un Yeni Dizisi Rake’in Pilot Bölümünü Yönetecek

Sam Raimi FOX’un Yeni Dizisi Rake’in Pilot Bölümünü Yönetecek

Deadline’da bugün yapılan açıklamaya göre; ünlü yönetmen Sam Raimi FOX kanalının yeni suç draması “Rake”in pilot bölümünü yönetecek.

Şu sıra gösterimde gişe rekorları kırmakta olan “Oz the Great and Powerful“un yönetmeni Sam Raimi’yi A Simple PlanThe Evil Dead ve Spider-Man filmlerinden anımsıyor olabilirsiniz. Daha önce Yapımcı ve Yazar olarak pek çok Televizyon projesinde (Spartacus: Blood and SandSpartacus: Gods of the ArenaZombie RoadkillLegend of the SeekerXena: Warrior PrincessHercules: The Legendary JourneysM.A.N.T.I.S.Spy Game…) yer alan Raimi’nin bu ilk pilot bölüm yönetmenlik denemesi olacak. Raimi ayrıca dizinin yapımcılığını da üstlenecek; Peter Duncan, Peter Tolan, Michael Wimer, Richard Roxburgh ve Ian Collie ile birlikte.

Gelelim Rake’e. Dizi, aynı isimli Avustralya yapımının Amerika uyarlaması olacak ve sinir bozucu derecede çekici, parlak ama bir o kadar da patavatsız savunma avukatı Keegan Joye’un kaotik ama komedi dolu hayatını anlatacak bize.

rake1-001

Keegan Joye rolünde Little Miss Sunshine ve As Good as It Gets filmlerinden hatırlanabilecek Greg Kinnear‘ı izleyeceğiz. Kadroda yer alacağı açıklanan diğer isimler ise şu şekilde; Miranda Otto (The Lord of the Rings: The Two TowersThe Lord of the Rings: The Return of theWar of the Worlds); Bojana Novakovic (Edge of Darkness) ve John Ortiz (Luck).

Dizinin yazarı, Avustralya versiyonunun da yazarı olan Peter Duncan. Dizinin prodüksiyonunun birkaç gün içerisinde başlaması bekleniyor.