Anasayfa Haberler En Son Haberler Shonda Rhimes ABC Kanalından Ayrılıyor

Shonda Rhimes ABC Kanalından Ayrılıyor

0 161

Günümüz televizyonunun en yetenekli isimlerinden Shonda Rhimes, Netflix platformu ile anlaşma imzaladı.

Uzun yıllardır ABC Stüdyoları ile çalışan Shonda Rhimes, en önemli yaratıcı/yapımcı/showrunnerlardan birisi ve Grey’s Anatomy’den Scandal’a kadar pek çok önemli yapımın arkasındaki asıl isim. Rhimes’ın yapımcı şirketi ABC Stüdyolarından ayrılarak, Netflix platformu ile çok yıllık bir anlaşma imzaladı. Yapımcının şu anda ABC’den devam eden dizileri Grey’s Anatomy, Scandal ve How to Get Away with Murder ABC’de yayınlanmaya devam edecek. Ayrıca Rhimes’in ABC için olan iki yeni projesi – For the People isimli drama ve Grey’s Anatomy spin-offu- da bu ayrılıktan etkilenmeyecek. Rhimes Netflix için yeni dizi projeleri üzerinde çalışacak.

Deadline’ın haberine göre, Rhimes 12 yıllık tecrübesinin ardından, ulusal kanallar için yapabileceği her şeyi yaptığını ve bir sanatçı olarak kendini geliştirmek için başka mecralara ihtiyacı olduğunu düşünüyordu.

Rhimes’ın ABC ile hali hazırda devam eden 4 yıllık bir sözleşmesinin son yılında olsa da, bu konuda taraflar anlaşmaya vararak sözleşmeyi sonlandırmış. Yine de Shonda Rhimes’ın ayrılışının ABC ve ABC Stüdyoları için gerçekten büyük bir kayıp olduğu ortada.

Yarattığı dizilerle “Shondoland” kavramını ortaya çıkaran Rhimes’ın, Netflix’te ne gibi projeleri hayata geçirmesini istersiniz? Yorumlarınızı bekliyoruz!