Anasayfa Haberler STARZ, American Gods İçin Yeşil Işık Yaktı!

STARZ, American Gods İçin Yeşil Işık Yaktı!

0 625

Bir rüya daha gerçek oluyor! Neil Gaiman‘ın American Gods romanı sonunda televizyon için uyarlanıyor!

Bir Neil Gaiman hayranı olarak bu güzel haberi anlatmaya nereden başlasam gerçekten bilemiyorum. (Sırıtmama da engel olamıyorum zaten 🙂 )

STARZ kanalı bugün yaptığı açıklamayla Fremantle Media North America’ya “American Gods” dizi uyarlaması için yeşil ışık yaktıklarını duyurdu. Öncelikle kanalın bir ulusal kanal değil de, bir kablolu kanal olması ne şiddet ne de cinsellik konusunda dizinin pek de sınır tanımayacağını ortaya koyuyor. STARZ’ın “Outlander” ile nasıl büyük bir başarı yakaladığı da ortadayken, yine bir kitap uyarlamasına onay veriyor olmalarına sevinmemek elde değil.

Bir diğer güzel haber ise bu uyarlamanın mutfağında yer alacak isimler. Şu sıralar reyting açısından olmasa da kalite açısından Hannibal’de harikalar yaratan Bryan Fuller (Hannibal, Heroes, Pushing Diasies) ve Michael Green (Heroes, Kings) hem senaryoyu yazacaklar, hem de yapımcı olarak projede yer alacaklar. Diğer taraftan kitabın yazarı Neil Gaiman da projede yürütücü yapımcı olarak yer alacak. STARZ’ın yaptığı açıklamaya göre prodüksiyon baş rolde yer alacak Shadow Moon karakterini kimin canlandıracağına karar verilir verilmez başlayacak.

2001 yılında yayınlanan ve ülkemizde de “Amerikan Tanrıları“, Shadow Moon isimli eski bir suçlunun “Mr Wednesday” isimli tuhaf bir adamdan gelen iş teklifini kabul etmesiyle birlikte kendini içinde bulduğu eski ve yeni tanrılar arasındaki inanılmaz savaşın hikayesini anlatıyor. Modern fantastik kurgu alanında bir baş yapıt niteliğinde olan ve bugüne dek 30’dan fazla dile çevrilmiş bu roman Neil Gaiman‘a Hugo, Nebula ve Bram Stoker Awards ödüllerinde “En İyi Roman” ödülünü getirmiştir. STARZ, twitter üzerinden şöyle sormuş bir de; sizce Shadow Moon karakterini kim canlandırmalı?

BENZER KONULAR