Anasayfa Haberler Stephen Moyer, Fox Kanalının Marvel Mutant Dizisinde Yer Alacak

Stephen Moyer, Fox Kanalının Marvel Mutant Dizisinde Yer Alacak

0 279

Geçtiğimiz haftalarda Fox kanalının bir mutan dizisi üzerinde çalışmaya başladığının haberini vermiştik hatırlarsınız. Bu henüz ismi belli olmayan Marvel – Mutant dizisinin baş rolü dün açıklandı.

Hollywood Reporter‘da yayınlanan habere göre, X-Men evreni ile benzer özellikler gösteren bir evrende geçecek olan dizinin baş rolünde, True Blood’da canlandırdığı vampir Bill Compton rolüyle tanıdığımız Stephen Moyer yer alacak. Moyer dizide, işteki görevleri ile ailesine karşı olan sorumluluklarını dengelemeye çalışan hırslı bir avukat olan Reed karakterini canlandıracak. Aksiyon-macera türündeki dizi, çocuklarının mutant güçlere sahip olduğunu keşfeden iki sıradan ebeveyn üzerinde yoğunlaşıyor. Baskıcı bir hükumet sebebiyle kaçmak zorunda kalan aileler, bir underground mutant birliğine katılacak ve hayatta kalmak için savaşmak zorunda kalacaklar.

Dizinin yapımcılığını Burn Notice dizisinin yaratıcısı Matt Nix ile beraber Jeph Loeb ve Bryan Singer yürütecek. Daha evvel X-Men, X-Men 2, X-Men: Days of Future Past ve X-Men: Apocalypse filmlerinin yönetmenliğini yapan Bryan Singer, bu projede de pilot bölümü yönetecek. Dizinin X-Men filmleri ile aynı genlere sahip olacağı, X-Men filmlerini beğenenlerin bu diziden de aynı tarz bir şey beklemesi de söylenmekte.

Dizide yer alacağı açıklanan diğer iki isimse Jamie Chung (Mutan Blink rolünde) ve Blair Redford (underground mutant birliği başkanı rolünde).